Міноборони: Обов’язкової мобілізації жінок не буде до 2026 року

Українки до 2026 року не підлягатимуть обов’язковій мобілізації. Зміни стосуються лише системи обліку. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

«Немає мобілізації жінок. Зараз є зміни, які стосуються системи обліку. До 2026 року навіть українки, які мають медичну спеціальність — єдину, за якою вони можуть підлягати мобілізації, не матимуть обов’язково ставати на облік. Інші професії тільки у добровільному порядку», — зазначила вона.

За словами Маляр, натепер на фронті за власним бажанням перебувають приблизно 5 тисяч жінок. Водночас вона запевнила, що зміни щодо спрощення системи призову були заплановані й розроблені Генштабом ще до початку повномасштабного вторгнення.

«Там немає нічого, щоб ускладнювало ситуацію резервістів, призовників, людей, які перебувають на обліку. Йдеться про спрощення системи обліку», — сказала вона.

Як повідомлялося, 7 жовтня Верховна Рада ухвалила загалом закон про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік, який 21 жовтня підписав президент Володимир Зеленський. Згідно з актом, жінки, придатні до військової служби за станом здоров’я та віком і які закінчили заклади професійної, фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.