Міноборони передало до Ради пропозиції змін щодо військового обліку жінок

01.09.2022

Міністерство оборони розробило й передало до Верховної Ради пропозиції змін до законодавства щодо добровільності постановки жінок відповідних спеціальностей на військовий облік.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона наголосила, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом, тому Міноборони та Генштаб не можуть самостійно змінювати процедуру. За її словами, Міноборони й Генштаб виконають зміни, якщо їх ухвалить Верховна Рада.

«Досвід розгортання всіх військових частин Збройних сил України й інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку», – зазначила Маляр.

Водночас Збройні сили потребують фахівців із медицини, радіотехніки, харчових технологій.

За словами заступниці міністра, якщо депутати ухвалять зміни до закону, то Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.

«Ще раз нагадую: ідеться про ДОБРОВІЛЬНУ постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила, лише за її згодою», – додала Маляр.

Новини партнерів