Міноборони: перші партії жіночої польової форми вже тестують у кількох бригадах

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що перші партії жіночої військової форми та білизни вже надійшли до декількох бригад на тестування. Про це Міністерство оборони України повідомляє у Телеграмі.

За словами міністра, спільно з волонтерами виготовлено два варіанти польової амуніції та спідньої білизни для військовослужбовиць, які вже тестують під час експериментального носіння у військових частинах. Дослідять наявну модель польової форми через її розукомплектування та надання захисницям кітеля та штанів різної розмірної сітки.

«Після тестування форми та отримання зауважень і побажань виробник доопрацює екземпляри. Після цього будуть внесені зміни до наказу Міноборони «Про затвердження Правил носіння військової форми, одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних сил України та ліцеїстами військових ліцеїв», — заявив Резніков.

Також, за його словами, міністерство має намір розпочати роботу щодо забезпечення формою вагітних військовослужбовиць та впровадження окремого типу жіночих черевиків з високими берцями.

«Те саме стосується і бронежилетів. Експериментальний зразок з урахуванням антропологічних властивостей вже розробили вітчизняні виробники: з засобами для перерозподілу навантаження тощо. Після завершення циклу випробувань згідно з визначеними процедурами він піде у війська», — заявив Резніков.

Міністр додав, що натепер у ЗСУ служить 41 тисяча жінок, ще приблизно 19 тисяч є цивільними робітницями, які працюють задля потреб армії. Безпосередньо у бойових діях беруть участь майже 5 тисяч жінок.