Молоді режисерки з України та Литви зможуть взяти участь у спільному проєкті «START»

Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки разом з Литовським національним драматичним театром організують Міжнародну творчу резиденцію «START» для режисерів та режисерок з двох країн, яка відбудеться з 15 по 28 травня 2023 у Києві. Про це повідомляє пресслужба міністерства культури та інформаційної політики.

 

«START» – спільний проєкт двох національних театрів, творча резиденція, де зустрінуться молоді режисери та режисерки України та Литви. В рамках резиденції учасники втілять свої творчі ідеї та за результатами проєкту дістануть можливість зробити виставу в Національному театрі (український режисер у Вільнюсі, литовський – у Києві)», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, метою проєкту є пошук молодої режисури, тож попередній досвід роботи не вплине на кінцевий відбір.

Учасників обиратимуть у два етапи. Перший передбачає подачу заявок англійською та українською мовами, які мають містити опис майбутньої вистави на 40-60 хвилин: ідею, концепцію та сценографію. Заявки прийматимуть до 12 березня. При цьому немає обмежень за жанром, драматургією, стилем та творчим втіленням вистави. Режисери мають змогу подаватися в команді не більше трьох людей, включно з композитором або сценографом тощо. Другий етап передбачає пітчинг робіт в онлайн-форматі, коли представники театрів зв’яжуться з майбутніми учасниками для обговорення концепції, плану втілення та узгодження умов постановки. Дистанційні зустрічі заплановані з 1 по 14 квітня.

Вже 15 квітня за результатами другого етапу будуть оголошені імена трьох українських і трьох литовських режисерів, які візьмуть участь у резиденції.