МОН думає над тим, чим замінити ЗНО у 2023 році

Міністерство освіти і науки розглядає варіант проведення у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ), який стане альтернативою зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомив профільний міністр Сергій Шкарлет.

«ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських закладів вищої освіти, які тимчасово перебувають за кордоном», — зазначив очільник МОН.

Він наголосив, що безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють Міністерству науки та освіти планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі. Однак тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.

Національний мультимедійний тест — 2023 матиме обов’язковий та додатковий блоки. Обов’язковий блок буде містити чотири предмети:

  • українську мову;
  • математику;
  • історію України;
  • іноземну мову (на вибір вступників запропонують англійську, французьку, німецьку та іспанську мови).

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

Додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови, вступники зможуть скласти в інший день. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Реєструвати абітурієнтів для участі в НМТ планують у квітні. Саме тестування проведуть у червні-липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Для вступу у 2023 році можуть використати результати не лише 2023 року, а й  двох попередніх років.

Нагадаємо, змінити формат проведення вступних випробувань можна лише після ухвалення парламентом відповідного закону.