Моторошні та захопливі: 6 трилерів від #книголав

29.03.2024

Безсонні ночі, стрімкі повороти сюжету та нестримне бажання дізнатися, чим закінчиться чергова історія, від якої перехоплює подих. WoMo разом із видавництвом #книголав підготували добірку сучасних трилерів, які точно не відпустять вас до останньої сторінки.

«Вбивайте усвідомлено»

Карстен Дюсс

Це трилер у не зовсім традиційному розумінні. Це кримінальна історія, наповнена чорним гумором та сатирою, яку ви точно не залишите, не дочитавши до кінця.

Бйорн Дімель — адвокат у кримінальних справах. І не те щоб він святий, але його клієнти, безумовно, не святіші від нього. Піклування про них забезпечило йому та його родині комфортне життя, однак є тут і негативний бік: це також призвело до краху в шлюбі між Бйорном та його дружиною.

Катаріна, дружина Бйорна, змусила його відвідати семінар з усвідомленості, щоб він став хорошим батьком та вони змогли відновити їхню родину. Інакше вона розлучиться з ним і забере від нього їхню спільну дитину. Навчання дійсно приносить плоди і Бйорн навіть може інтегрувати те, чого він навчився у свою роботу. Він просто вбиває свого клієнта ― за всіма правилами усвідомленості… І так само, за правилами, розв’язує супутні проблеми.

«Тесак і скальпель»

Алайна Уркхарт

Спокій тихого містечка порушують жорстокі вбивства. Методичний, розумний і маніпулюючий серійний вбивця зі схильністю до медичних експериментів довгий час уникає поліцію, ховаючись в тіні Луїзіанської затоки. Він наполегливо працює над завершенням свого найжахливішого злочину, знущаючись з влади, яка відчайдушно намагається його наздогнати. Сьогодні він знову виходить на своє полювання. Хто ж буде його жертвою?

Паралельно на своє полювання виходить судмедекспертка Рен Мюллер, що має вражаючі знання про історичні злочини та багаторічний досвід роботи в офісі судово-медичної експертизи. Хоч робочий стіл докторки завалений кримінальними справами, вона зацікавлюється вбивцею, що дедалі більше нахабніє. Рен починає складати головоломку між жертвами та вирішує, що вона найкращий кандидат для розшуку вбивці.

За всі роки своєї кар’єри, вона ще не стикалася зі справою, яку б не змогла розкрити. Дотепер…

«Тільки нікому про це не кажи»

Ірена Карпа

Цей психологічний трилер про те, що зазвичай замовчують, намагаються забути і бояться виносити на люди: домашнє насильство, зґвалтування, булінг.

Марґо давно живе в Парижі, де працює фотографкою. Любить красивий одяг та відриватися на вечірках. У рідному Києві залишився її дід, з яким у неї дружні стосунки, і таємничий С., якого вона переконує переїхати до Парижа. У неї наче все є, але щось всередині не дає їй спокою. Вона хоче розібратися в собі і звертається до психолога — професора, якого їй порадив С. У той самий час Марґо дізнається з інтернету про Месника, серійного вбивцю, який вчиняє самосуд над ґвалтівниками, корупціонерами та іншими негідниками на її батьківщині.

Про всі ці справи пише журналіст Сонік, але чи знає він, хто влаштовує ці розправи? Що ж є причиною неспокою Марґо? Які шокуючі викриття у неї попереду? Чому її так захопила історія про Месника? Зрештою, хто він такий?

«Дівчата, які нічого не скажуть» 

Ерік Рікстед

Історія про детектива Френка Рата, який допомагає місцевому відділу поліції і паралельно намагається впоратися з власними проблемами. У зимовому Вермонті пропала дівчина. Її пошуки призводять до того, що в окрузі виявлено ще низку пропаж. Всі зниклі дівчата абсолютно різні. Здавалося б, між ними не може бути нічого спільного. Але чи можливо, що всі ці зникнення справа рук серійного маніяка?

Сюжет, вартий Гічкока, розповідає таємницю зникнення юної дівчини. Наймоторошніші злочини та найжорстокіші вбивці ховаються у найспокійніших містечках. Так сталося і в Канаані у штаті Вермонт.

Юна Менді зникає посеред ночі та змушує відставного детектива Френка Рата повернутися до справ заради пошуку істини. На цьому шляху його чекає не лише зустріч з найбільшим людським злом, але й із власними демонами минулого.

«Хованки з хижаком»

Ендрю Мейн

Це напружена кримінальна драма з непередбачуваною кінцівкою, у центрі сюжету якого — обчислювальний біолог та університетський викладач Тео Крей.

Звичайна подорож до Монтани перетворюється на безпосередню участь у розслідуванні жорстокого вбивства його колишньої студентки. І хоча всі навколо, від місцевих жителів до представників поліції, впевнені, що за звірством стоїть ніхто інший, як ведмідь-ґризлі, Тео має сумніви, що це насправді так. Він гадає, що це саме те зло, піти на яке може тільки людина.

Головному герою доводиться залучити всі свої наукові здібності. Не тільки, щоб розгадати загадку, але й щоб самому не стати жертвою.

«Між фазами Місяця» 

Ендрю Мейн

Продовження гостросюжетного трилера «Хованки з хижаком».

Тео понад усе хоче повернутися до звичайного життя. Однак пережите так просто не відпускає: до нього масово звертаються родичі інших зниклих безвісти у надії пролити світло на долю своїх близьких. Серед них і батько давно зниклого хлопчика, який прагне відшукати вбивцю свого сина.

Єдині зачіпки, що можуть вивести на монстра — це дитячі малюнки й міська легенда про людину на прізвисько Іграшковий Майстер. Беручись допомогти зневіреному чоловікові, Тео навіть не підозрює, що за моторошні відкриття на нього чекають і наскільки важливо встигнути знайти злочинця до наступного нового місяця…