До Міжнародного дня щастя: діти-волонтери розповідають про власні мрії

20.03.2024

Повномасштабне вторгнення росії в Україну докорінно змінило прагнення, цінності та поняття справжнього щастя для маленьких українців. Нині більшість дітей вбачають щастя в Перемозі та возз’єднанні з рідними та близькими, які дають відсіч окупанту на передовій.

До Міжнародного дня щастя в межах благодійного проєкту «Здійсни мрію» команда 1+1 media, спільно з виданням WoMo, поспілкувалися з дітьми, які докладають максимум зусиль, аби допомагати Силам безпеки й оборони України. Редакція дізналася, про що ж вони мріють та що для них означає щастя в сучасних реаліях.

Діана Насібова, 12-річна волонтерка з Чернігівщини

Захисникам і захисницям потрібно допомагати, щоб скоріше закінчилася війна

На початку великої війни родина дівчинки вимушено виїхала з міста Ніжин в більш безпечне місце. На заході України вони продовжили займатися волонтерством привозили продукти з-за кордону, сортували гуманітарну допомогу та відправляли їжу. Повернувшись до рідного міста, Діана шукала господарів безпритульним тваринам та згодом почала продавати патріотичні аксесуари. Всі кошти школярка передає на підтримку Сил безпеки й оборони України, адже чимало родичів та знайомих Діани воюють на лінії фронту та захищають Україну. 

Що для тебе означає щастя?

«Для мене щастя — це Перемога. Також щастя полягає в тому, щоб всі, хто зараз на фронті або в полоні повернулися додому, щоб у кожного був дім, щоб всі мої родичі та батьки були живі. Щастя — це і друзі, які підтримують».

Про що ти мрієш зараз?

«Без людей, які будуть допомагати збирати кошти — Перемога буде не так скоро. Я мрію про Перемогу, щоб всі військові, які підходили знайомитися, знову приїхали до мене».

Владислав Романов, 11-річний благодійник з Вінниччини

Готувати мене навчила війна. (Владислав стоїть)

Школяр вже кілька років допомагає волонтерській групі, яку очолює його мама. На початку повномасштабного вторгнення Владислав долучався до плетіння маскувальних сіток, смажив млинці з варенням, передавав пиріжки для військових. Нині родина готує сублімовану їжу, зокрема сухі фрукти, курячі джерки та борщі. Останні прославлені на всю Україну як «козятинські мамині борщі», якими ласують військові на фронті. Та допомагає «швейному батальйону», створюючи адаптивний одяг та подушки для поранених військових, що проєктуються з урахуванням специфічних потреб та обмежень.

Що для тебе означає щастя?

«Найбільше щастя — коли з фронту приїжджає тато і брат. Ще завжди радію, коли відписують хлопці з позицій, що отримали від нас їжу, коли військові дарують власні шеврони і поповнюється моя колекція».

Про що ти мрієш зараз?

«Мрію про Перемогу, щоб повернулися мої брати та тато. Якщо ми будемо працювати разом, то пришвидшимо та додамо 1% до спільної Перемоги. Чим більше буде людей тим легше буде нашим хлопцям та волонтерам»

Анна-Марія Герман, 10-річна волонтерка з Львівщини

Я продовжуватиму співати, поки не настане Перемога

З народження дівчинка не бачить, але тонко відчуває музику та українську пісню. З початком великої війни Анна-Марія вирішила, що хоче співати та збирати гроші для українських воїнів. Мама підтримала свою доньку. Дівчинка знає багато патріотичних пісень, деякі з них їй пише воїн Ігор Понедзялок, співає на вулицях, церквах та храмах, дає благодійні концерти разом з Михайлом Хомою, кошти з яких віддає на ЗСУ. За час волонтерської діяльності школярка відвідала майже всю Львівську область зі своїми концертами та інші міста України.

Що для тебе означає щастя?

«Щастя — це коли діти можуть гратися, радіти сонечку та мирному небу. Не переживати, що буде тривога».

Про що ти мрієш зараз?

«Найперше — мрію про закінчення війни. Я продовжуватиму співати, поки не настане перемога, тому що військовим дуже потрібна допомога. Мрію забути про те, що є зараз. Та дуже хочу бачити»