На Донеччині та Херсонщині медики-волонтери надавали безкоштовну допомогу постраждалим

25.01.2023

14-15 січня на Донеччині та Херсонщині медики-волонтери українсько-ізраїльської медичної волонтерської місії FRIDA Ukraine надавали безкоштовну медичну допомогу постраждалим від війни українцям.

Про це повідомляє пресслужба «Датагруп-Volia».

Медики організували безкоштовну допомогу у Херсоні, Бахмуті та Лимані. Загалом за ці два виїзди на кошти «Датагруп-Volia», а це понад 1 300 000 гривень, закупили більш ніж 6000 упаковок медикаментів, а лікарі були забезпечені трансфером, проживанням, генератором та безперебійним зв’язком.

«Зараз, напевно, немає більш небезпечних місць у нашій країні, ніж Херсон та міста Донбасу. Ситуація у містах, на жаль, наближена до гуманітарної катастрофи. Тому мужність, яку демонструють лікарі FRIDA, аби допомогти постраждалим від війни, викликає безмірну повагу», — прокоментував ініціативу Михайло Шелемба, СЕО компанії «Датагруп-Volia».

Серед волонтерів були лікарі різних спеціальностей: кардіологи, гінекологи, лори, хірурги, педіатри та лікарі-інфекціоністи, онколог, парамедик, психіатр, ендокринолог, анестезіолог, гастроентеролог, дерматолог, уролог.

У Донецькій області за два дні лікарі провели понад 580 консультацій для 290 пацієнтів, серед яких 16 дітей. Також зробили 43 електрокардіографії (ЕКГ), 66 ультразвукових діагностик (УЗД) та передали 1213 упаковок медикаментів людям, які їх потребують.

У Херсоні прийняли 503 людини та провели 789 лікарських консультацій. Зробили 11 ЕКГ, 28 УЗД органів черевної порожнини, 20 УЗД щитовидної залози та 4 ЕХО серця. Видали 1643 упаковки таких дефіцитних у цьому регіоні препаратів.

«Прийом у Херсоні був напружений через велику кількість пацієнтів та загрозу вибухів. Тут лікарі побачили велику потребу у вузьких спеціалістах — офтальмолог, стоматолог, уролог. Тому кожен наш виїзд намагаємося організувати з урахуванням особливостей регіону», — додає Владислава Романюк, лікар-гастроентеролог, керівник українсько-ізраїльської медичної волонтерської місії FRIDA Ukraine.

Загалом за ці дні лікарі допомогли майже 800 людям.

«Коли ми їдемо у Донецьку область, ніколи не знаємо, на що чекати: скільки буде пацієнтів, 100 чи 1000, або чи буде обстріл. Цього разу ми відвідали два міста. Одне на лінії фронту, друге деокуповане, в якому поступово відновлюється життя, і побачили різницю. Якщо у першому немає нічого, ані води, ані електрики, ані газу, люди живуть у підвалах, то у другому вже запрацювала лікарня зі стаціонаром. Це вже значні зміни», — розповідає Богдан Авраменко, лікар-кардіолог, координатор виїзних місій FRIDA Ukraine.

З перших днів повномасштабної війни компанія «Датагруп-Volia» розгорнула низку соціальних програм. Зокрема, під’єднала понад 500 бомбосховищ, шкіл та гуманітарних центрів до безкоштовного інтернету, долучилася до державної благодійної фандрайзингової платформи United24 і вже перерахувала перші 10 мільйонів гривень для відновлення та розвитку цифрової інфраструктури України, а також заснувала благодійну платформу «Наші діти», у межах якої взяла на забезпечення 50 дітей — сиріт війни.

Новини партнерів