На Каннському кінофестивалі покажуть два українські фільми

На 75-му Каннському кінофестивалі у програмах «Особливий погляд» та «Двотижневик режисерів» покажуть два українські фільми.

У програмі «Особливий погляд» покажуть український фільм «Бачення метелика» Максима Наконечного, а у програмі «Двотижневик режисерів» фільм «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука.

Фільм «Бачення метелика» — про українську аеророзвідницю, яка повертається додому після полону. Вдома вона дізнається, що завагітніла після того, як у полоні її зґвалтував наглядач.

Знімаючи цей фільм, я плекав надію, що він здебільшого буде про минуле та про наслідки війни, з якими ми як суспільство мали би впоратися. Але це виявився фільм про наше теперішнє та майбутнє, про передчуття великої війни та місце, яке свідомо займає в ній кожна людина, – коментує Максим Наконечний.

Описують картину як «жорстку та сюрреалістичну історію про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою». За синопсисом, після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до мирного життя в Україні.

Кадр з фільму «Бачення метелика»

Фільм «Памфір» — про історію родини, яка живе у прикордонному західному регіоні України, і про важкі вибори, які іноді доведеться робити заради родини.

«Памфір» створюється у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі. Розробка проєкту здійснювалася за підтримки Українського культурного фонду. Над сценарієм режисер працював у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence.

У 2019 році «Памфір» став переможцем 11 пітчингу Держкіно, а також отримав підтримку Польського інституту кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Est, одного із найбільш відомих фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно – Hubert Bals Fund, французького національного центру кіно – CNC Aide aux cínemas du monde, міжнародного фонду Goteborg Film Fund та Чернівецької обласної державної адміністрації.

Обидва фільми — повнометражні дебюти.