На Мальті жінку судять за проведення медикаментозного аборту

05.06.2023

Жительку Мальти звинуватили за проведення медикаментозного аборту, що вважається рідкісним дотриманням повної заборони на переривання вагітності. Про це повідомляє the Guardian.

Фонд прав жінок Мальти заявив: «Сьогодні сталося те, що ніколи не повинно було статися: мальтійську жінку притягнули до суду за звинуваченням у проведенні медичного аборту вдома».

Мальта наразі єдина країна ЄС, яка повністю забороняє аборти. Її парламент обговорює проєкт закону, який дозволить переривати вагітність, якщо це загрожуватиме життю чи здоров’ю матері. Але католицька церква та головна опозиційна партія виступають проти цього кроку, попри громадську підтримку, особливо серед молоді.

У фонді також заявили, що попри те, що юристи домоглись умовного звільнення жінки і до неї у суді ставилися з гідністю та повагою, але  сама ситуація неможлива для сучасного суспільства.

Доктор Наталі Псайла, що є учасницею руху «Лікарі за вибір Мальти», повідомила французьким журналістам, що звинувачена звернулася на гарячу лінію із проханням допомогти знайти адвоката.

«Жодну жінку ніколи не можна переслідувати за переривання власної вагітності. Декриміналізуйте аборти зараз», — йдеться у дописі «Лікарі за вибір Мальти» у Facebook.

Фонд захисту прав жінок заявив: «Доступ до безпечного аборту визнано в усьому світі як базову частину жіночого здоров’я та основне право. Те, що жінок за це переслідують на місцевому рівні, має соромити всіх нас».

Лейбористський уряд Роберта Абели заявив, що запропоновані ним зміни у законі не є «реформою абортів», а кроком, який гарантує, що медичні працівники можуть виконувати свою роботу без страху.

Відповідно до чинної заборони, медичний працівник, який за будь-яких обставин зробить аборт, порушить закон, хоча у ЗМІ повідомляється, що ніхто ніколи не був звинувачений у цьому.

У травні 2021 року газета Times of Malta повідомила, що за останні п’ять років на Мальті нікому не висували кримінальних звинувачень за аборти чи надання засобів для переривання вагітності.

Новини партнерів