Жительку Мальти звинуватили за проведення медикаментозного аборту, що вважається рідкісним дотриманням повної заборони на переривання вагітності. Про це повідомляє the Guardian.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaФонд прав жінок Мальти заявив: «Сьогодні сталося те, що ніколи не повинно було статися: мальтійську жінку притягнули до суду за звинуваченням у проведенні медичного аборту вдома».
Мальта наразі єдина країна ЄС, яка повністю забороняє аборти. Її парламент обговорює проєкт закону, який дозволить переривати вагітність, якщо це загрожуватиме життю чи здоров’ю матері. Але католицька церква та головна опозиційна партія виступають проти цього кроку, попри громадську підтримку, особливо серед молоді.
У фонді також заявили, що попри те, що юристи домоглись умовного звільнення жінки і до неї у суді ставилися з гідністю та повагою, але сама ситуація неможлива для сучасного суспільства.
Доктор Наталі Псайла, що є учасницею руху «Лікарі за вибір Мальти», повідомила французьким журналістам, що звинувачена звернулася на гарячу лінію із проханням допомогти знайти адвоката.
Останні новини
- В Україні запустили безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для жінок із родин військовослужбовців
- Кримську татарку Леніє Умерову залишили у СІЗО рф ще на три місяці: подробиці
- Ukraïner презентував документальний фільм «Жінки на війні» з Юлією «Тайрою» Паєвською
- Майбутнє належить креаторам: 12-13 листопада відбудуться благодійні ELEMENT 18-1750 Fashion Days
- Українські гімнастки здобули 3 срібні нагороди на клубному ЧС: відео виступів Новости на главной
«Жодну жінку ніколи не можна переслідувати за переривання власної вагітності. Декриміналізуйте аборти зараз», — йдеться у дописі «Лікарі за вибір Мальти» у Facebook.
Фонд захисту прав жінок заявив: «Доступ до безпечного аборту визнано в усьому світі як базову частину жіночого здоров’я та основне право. Те, що жінок за це переслідують на місцевому рівні, має соромити всіх нас».
Лейбористський уряд Роберта Абели заявив, що запропоновані ним зміни у законі не є «реформою абортів», а кроком, який гарантує, що медичні працівники можуть виконувати свою роботу без страху.
Відповідно до чинної заборони, медичний працівник, який за будь-яких обставин зробить аборт, порушить закон, хоча у ЗМІ повідомляється, що ніхто ніколи не був звинувачений у цьому.
У травні 2021 року газета Times of Malta повідомила, що за останні п’ять років на Мальті нікому не висували кримінальних звинувачень за аборти чи надання засобів для переривання вагітності.