На Міжнародному кінофестивалі у Клермон-Феррані покажуть українські короткометражки

01.02.2023

На Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів у Клермон-Феррані (Франція) покажуть українські короткометражні стрічки. Про це повідомляє пресслужба Держкіно.

«На Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів, який пройде у Клермон-Феррані  з 1 по 4 лютого, покажуть одразу дві добірки українських короткометражних стрічок, створених у співпраці з Київським міжнародним фестивалем короткометражних фільмів», — йдеться у повідомленні.

До програми під назвою War-Life Balance увійшли документальна стрічка про досвід людей під час війни «Українські квір-борці за свободу», кіноспостереження за скульпторами, які в новій реальності змушені робити протитанкові їжаки «Літургія протитанкових перешкод», стрічка про те, як люди прагнуть у будь-який спосіб бути корисними під час війни «Харків мюзик фест відбувся», зворушлива історія про любов з першого погляду в не найсприятливіших обставинах «Театральна» та переможець національного конкурсу KISFF 2022 — «Пелюшковий торт» про виклики батьківства.

Окрім того, стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука «Літургія протитанкових перешкод» увійшла до основного конкурсу фестивалю. На показах у межах кіноринку демонструватимуться також докуфікшн про стосунки молодої пари на тлі війни «Поки тут тихо» та історія з життя сім’ї, роз’єднаної сварками «Перезапис».

У Держкіно зазначають, що фестиваль у Клермон-Феррані вважається найважливішим фестивалем та кіноринком короткометражного кіно у світі. Участь у цьому фестивалі — серйозна можливість для українських режисерів та режисерок знайти додаткові джерела для фінансування.