На початок листопада 241 ТЦ відновив роботу

Непрацюючими залишаються 10% торгових площ

В Україні відновив роботу 241 торговельний центр (ТЦ) орендною площею 4,4 млн кв. м з 326 усіх ТЦ у країні станом на 1 листопада. Про це йдеться у дослідженні Української ради торговельних центрів.

Не працюють 10% ТЦ (590 тис. кв. м), більшість з яких пошкоджені. Без урахування ТЦ на окупованій території відкрито 88% площ у ТЦ на початок листопада.

Приблизно 140 ТЦ відновили роботу за травень-жовтень. Деякі значно пошкоджені ТЦ також частково або повністю відновили роботу, зокрема Lavina Mall та Retroville (Київ), Nikolsky та «Дафі» (Харків) та інші. Загалом в Україні пошкоджено 27 ТЦ загальною площею понад 1 млн кв. м.

Найбільше непрацюючих ТЦ на сході України. Попри відновлення роботи одного з найбільших ТРЦ Nikolsky, у східному регіоні працюють лише 29% торговельних площ, 25% не працюють, а 46% розташовані на тимчасово окупованій території.

Менше половини торговельних площ працює у південному регіоні (48%). Тут також більшість ТЦ залишається поки що на тимчасово окупованій території (37%). У Києві закриті лише 5% торговельних площ у ТЦ, переважно завдяки ТРЦ Ocean Plaza. Також мала частка закритих ТЦ у центральній частині України (10%).

Усі ТЦ працюють у північних та західних регіонах України.