На знімальних майданчиках найкасовіших фільмів знижується кількість жінок

Жінки та представники різних рас дедалі менше залучені до створення найкасовіших фільмів у Голлівуді. Такі результати аналізу за 2022 рік опублікували дослідники Анненберзької школи комунікацій та журналістики (USC Annenberg) та Університету штату Сан-Дієго.

Так, за даними USC Annenberg, лише 9% зі 111 режисерів, які створювали 100 найкасовіших фільмів минулого року, виявилися жінками. У 2021 році цей показник становив 12,7%, а у 2020-му — рекордні 15%, після чого рівень залученості жінок у процес створення фільмів почав знову падати.

Дослідники також називають прізвища цих 10 жінок, з яких три темношкірі: Олівія Ньюман («Там, де співають раки»), Джина Прінс-Байтвуд («Королева-воїн»), Олівія Вайлд («Не хвилюйся, серденько»), Джесіка М. Томпсон («Запрошення»), Кет Койро («Вийду за тебе»), Розалінд Росс («Отець Стю»), Галіна Рейн («Тіло, тіло, тіло»), Кейсі Леммонс («Вітні. Я хочу танцювати з кимось»), Чіноньє Чукву («Тілл») та Марія Шрадер («Вона сказала»).

В USC Annenberg наголосили, що у 100 найкращих фільмах 2022 року лише 20,7% режисерів (23 людини) належали до малопредставленої расової/етнічної групи. Серед цих 23 режисерів лише три жінки.

За даними Університету штату Сан-Дієго, де вивчали 250 найкасовіших фільмів 2022 року, над стрічками, де є принаймні одна режисерка, працює більше жінок, ніж над тими, які знімають режисери-чоловіки. Зокрема, у 53% випадків були жінки-сценаристки (у «чоловічих» фільмах — 12%), у 39% — монтажерки (19% відповідно), у 19% — операторки (4%) та у 18% — композиторки (6%).