«Нам по дорозі»: Створили телеграм-бот, щоб знайти попутників під час евакуації

За три дні після початку вторгнення Росії в Україну залишили Україну вже 368 тисяч людей. Люди виїзджали до сусідніх країн – Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії та Словаччини.

Такі дані наводить Агентство ООН у справах біженців.

Скільки людей виїхало з міст де ведуться активні бойові диї невідомо. Для людей, які не мають власного авто та можливості подорожувати потягом, не залишається нічого іншого ніж залишитися вдома створили телеграм-бот «Нам по дорозі», який дає кожному можливість поїхати до безпечніших регіонів країни.

Після активації боту, люди, які шукають водіїв, зможуть вказати звідки та куди вони хочуть поїхати, а також скільки місць їм потрібно. Потім буде потрібно описати чи є з вами діти чи тварини, багаж, з яким ви подорожуватимете, та інші деталі, про які слід знати водію.

Крім цього, бот запропонує поділитись посиланнями на профілі в Telegram та Instagram, щоб водії могли краще пізнати, з ким їхатимуть.

Ми не маємо сумніву, що люди захочуть допомогти один одному евакуюватись. Тому хочемо дати їм легкий та безпечний спосіб знайти один одного. Водіям це нічого не коштує, до того ж, разом їхати спокійніше та дешевше, — каже засновники «Нам по дорозі»

Щоб подорож була безпечною, бот буде наполегливо радити супутникам розмовляти лише українською та перевіряти один у одного документи в застосунку Дія.

Участь у проекті брали незалежні працівники Grammarly, Techery.io, Pone, Reiseplan, Angry і Дєд.