Наражали на небезпеку дітей: керівництво будинку-інтернату на Буковині притягнуть до відповідальності

06.09.2023

На Буковині розслідують справу про неналежні умови утримання та лікування дітей із тяжкими вадами здоров’я в Магальському дитячому будинку-інтернаті. За результатами моніторингу закладу було виявлено ряд порушень.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Зазначається, що за результатами моніторингу Магальського дитячого будинку-інтернату у Чернівецькому районі на стан додержання прав дітей, працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини виявили ряд порушень. Моніторингова група заявила про неналежні умови утримання та лікування неповнолітніх вихованців інтернату, які мають тяжкі вади здоров’я.

Читайте також: На Одещині чоловік взяв у заручники дружину та малолітню доньку: подробиці

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Чернівецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання обов’язків посадовими особами спеціалізованої дитячої установи щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх (ч. 1 ст. 137 КК України).

Читайте також: Новий сексиський скандал! Екснардеп від «Свободи» Павло Кириленко порівняв жінок-поліцейських з повіями

Наразі правоохоронці з’ясовують всі обставини. Слідчі дії проводяться на території Чернівецької області та м. Києва. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі СУ ГУНП у Чернівецькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, що Магальський дитячий будинок-інтернат вже потрапляв у великий скандал. У 2018 році цей заклад також перевіряли й виявили велику кількість порушень. У кімнаті реабілітації були виявлені металеві прути, палиці, молоток та інші небезпечні предмети, які, ймовірно, можуть використовуватися для жорстокого поводження з підопічними.

Вихованців часто відвідують благодійники та надають значну кількість допомоги. Однак, у підвалах та на кухні багато зіпсованих харчових продуктів. Велика кількість одягу лежала на складах невпорядковано.

Також тоді спостерігачі зауважили, що попри те, що в закладі є велика кількість продуктів, підопічним видавали зменшені порції страв. Також виявлена недостатня кількість деяких харчових продуктів на складі. Разом з тим, не були заповнені журнали обліку бракеражу готової продукції та відсутній облік отримання благодійної допомоги. Монітори зазначили, що у зв’язку з цим важко перевірити залишок деяких харчів. Також були прострочені продукти харчування, ліки, індивідуальні програми реабілітації та в=навіть пандус, який не відповідає державним будівельним нормам.

Читайте також: На Хмельниччині породілля заявила про знущання при пологах: подробиці

За результатами перевірки у 2018 році встановлено, що троє працівників інтернату, в тому числі директор, є опікунами у 37 підопічних. Опікуни переважно не використовують 25% особистих пенсійних коштів вихованців. Кошти 44 підопічних за ініціативою директора у 2016 році були переведені на депозитні рахунки, загальною сумою понад мільйон гривень. При цьому облік витрачених коштів підопічних не ведеться.