Насильство військових рф: українки не можуть зробити аборт у Польщі

Українки, які пережили сексуальне насильство від російських військових, не можуть зробити аборт у Польщі через політику країни.

Про це пише The Quint.

Видання пише, що польські лікарі та волонтери виписують таблетки жінкам, які пережили сексуальне насильство. Проте суворі закони Польщі змушують волентерів таємно розповсюджувати медикаменти, ризикуючи бути ув’язненими. За словами однієї з волонтерок — Олександри — вона зустріла вже понад 10 українок, що пережили насильство.

«Ми обслуговували десятки й тисячі біженців за останні чотири тижні. Поки що рано оцінювати, скільки з них зазнали сексуального насильства, але цифри високі», — сказала вона.

За її словами, жертви насильства не лише сильно постраждали фізично, але й отримали серйозні психологічні травми.

«Коли гуманітарні працівники намагалися їй [постраждалій — ред.] допомогти, вона наполягала, щоб їй допомагали тільки жінки-волонтери, а не чоловіки. Погляд чоловіків лякав її, вона також переживала за п’ятирічну доньку», — стверджує волонтерка.

Протягом останніх кількох років Польща має один із найбільш обмежувальних законів у Європі щодо абортів. Лікарям, які порушують закон, загрожує позбавлення волі на три роки.

«Ми йдемо на колосальний ризик, роблячи ці таблетки доступними для тих, хто пережив зґвалтування. У Польщі ці таблетки легальні лише за рецептом. Українським жінкам-біженкам майже неможливо отримати цей рецепт», — коментує польський гінеколог, який працює із довіреними волонтерами.

Лікар додає, що вони також відправляють медикаменти жінкам в Україну, які все ще застрягли в тимчасовій окупації.

В інтерв’ю The Quint польська депутатка Йоанна Клузік-Ростковська стверджує, що жінки, які пережили сексуальне насильство від російських військових, налякані навіть після перетину кордону, хоча тут вони в безпеці.

«Це не лише польська проблема, тому що деякі з цих жінок їдуть до інших країн ЄС, і їм потрібна вся допомога, яку може запропонувати ЄС», — зазначає депутатка та закликає до організації скоординованої допомоги.

Нагадаємо, понад 20% евакуйованих українок та внутрішніх переселенок повідомили, що зазнавали сексуального насильства з боку росіян під час війни.