Найкраще та найцікавіше: 10 чудових книжок Форуму видавців

Складаймо книжковий wish list

10.09.2018

Що нам готує 25-й Форум видавців у Львові, який пройде з 19 по 23 вересня 2018 року? Там, як і завжди, видавці презентуватимуть новинки на будь-який смак. Але ви знатимете точно, що внести до власного списку потаємних книжкових бажань, якщо ознайомитеся із нашою добіркою.

Катерина

Тарас Шевченко, «Основи»

Цікава презентація на Форумі, якої не буде. Цього фантастичного видання не буде Форумі видавців, але ви стежте пильно за датою виходу у продаж. «Кохайтеся, чорноброві, та не з москалями» — це, власне, все, що ми пам’ятаємо з культового твору Шевченка. Видавництво «Основи» пропонує повернутися до класичної поеми та подивитися на неї іншими очима: очима замилування чуттєвістю, драматизмом, близькістю до нашого часу, адже кохання і зрада, публічний осуд і нелегка доля жінки, яка наважилась порушити соціальні заборони — це дуже актуальні теми. Ілюстрації цього подарункового видання просто заворожують.

Саломея

Оскар Вайлд, «Видавництво Анетти Антоненко»

Оскар Вайлд — класик, який у своєму світогляді випередив свій час. П’єса «Саломея» про біблійних Йоанна Хрестителя, царя Ірода та його дочку була забороненою у його рідній Великобританії аж до 1931 року. Проте у Франції, де не мали пієтету перед варіаціями на біблійну тему, цю виставу представили публіці вже у 1896 році, коли автор уже був ув’язнений у Редінґській тюрмі за «особливо непристойну поведінку». Після Вайлдової смерті у 1900 році «Саломею» на теренах Європи спіткала неабияка популярність, а в 1905 році Ріхард Штраус написав за її сюжетом оперу.

Вальс на прощання

Мілан Кундера, «Видавництво Старого Лева»

Ім’я чеського класика сучасної літератури відомо нам більше за романом «Нестерпна легкість буття«. Українські читачі наразі можуть ближе познайомитись з цим автором завдяки довгооочікуваній книзі «Вальс на прощання». Це історія — барвистий роман про любов та ненависть між восьма персонажами, які зустрічаються у курортному чехословацькому містечку десь наприкінці 1970-х років: гожа медсестра, фантазер-гінеколог, заможний американець (святий і Дон Жуан заразом), славетний сурмач, колишній в’язень, жертва політичних чисток, що ось-ось має покинути цю країну.

Буфонада, або Більше не самотні

Курт Воннеґут, «Вавилонська бібліотека»

 

 

Воннеґут — автор багатьох цікавих і бентежних моделей нашого майбутнього. Дія роману «Буфонада, або Більше не самотні» відбувається знову-таки у недалекому майбутньому, у США, які розпалися, а всю земну цивілізацію практично зруйновано. Але це не жорстока й похмура постапокаліптична картина, а портрет світу, де люди попри все не втрачають доброти, сердечності та співчуття. Фірмова іронія та м’який гумор автора дають нам надію на порятунок навіть під час кінця світу.

Життя без краю

Фредерик Беґбедер, «КМ-Букс»

Беґбедер — блискучий провокатор і культовий автор, який незабаром відвідає Україну в рамках Форуму видавців. Про що його новий роман? Наведемо краще цитату. «Життя — це масове убивство. 59 мільйонів смертей на рік. 1,9 на секунду. 158 857 щодня. Заки ви прочитаєте цей абзац, на світі вже помре зо двадцять людей, а якщо ви читаєте повільно, то ще й більше. Загальна байдужість косить людство. Але чому ми терпимо цю щоденну бійню під приводом того, що це природний процес? Раніше я думав про смерть раз на день. Але перетнувши межу в півстоліття, я почав думати про неї щохвилини. Ця книжка розповідає, як я вчинив, щоб не померти безглуздою смертю, як усі решта. Нема дурних помирати без боротьби. Ф. Б.»

Моя неймовірна подруга

Елена Ферранте, «Клуб сімейного дозвілля»

Хто така Елена Ферранте? Нам нічого невідомо про цю всесвітньо популярну письменницю, навіть її справжнє ім’я. Нарешті українською вийшов її роман, що став літературною сенсацією. Історія двох найкращих подруг, Елени та Ліли, у яких різні стартові позиції, але однакове бажання досягти успіху. Дівчата, ставши дорослими жінками, продовжують своєрідне змагання. В Італії 1950-х років для жінки небагато можливостей для самореалізації, тож Елена і Ліла зробили різні ставки. Хто ж буде першою?

Будинок імен

Колм Тойбін, «Фабула»

Романи цього ірландського автора тричі опинялися у короткому списку Букерівської премії. Не так давно видавництво «Фабула» познайомило нас зі своєрідним апокрифом «Завіт Марії«. Тепер же Тойбін звертається до античних персонажів: він переосмислює історію царя Агамемнона.

Посуха

Джейн Гарпер, «Нора-Друк»

Ми не забули про любителів гострого. Трилер чи детектив, але «Посуха» — один з кращих романів свого жанру, названий в Австралії книжкою року, відмічений безліччю літературних премій. Тут все відбувається як ви любите: маленьке містечко, таємниче вбивство, місцева поліція безсила, у кожному домі є свої маленькі страшні секрети. А навколо — найсильніша у столітті посуха.

Ніч у самотньому жовтні

Роджер Желязни, «Навчальна книга — Богдан»

Роджер Желязни відомий, перш за все, як автор товстезних, але захоплюючих романів про принців Амбера. У книзі, яка вміщує їх всі десять, — 1 279 сторінок! А ось у романі про похмурий жовтень, який невблаганно котиться до чорної ночі перед Днем всіх святих, не так багато сторінок і зовсім немає лицарів та королів. Розповідає нам про битву за кордон між світами сторожовий пес Нюх. У битві цій зійдуться і ті, що бажають відкрити прохід до нашого світу для жорстоких старих богів, і ті, хто бажають його зачинити. Все це обрані люди, відомі персонажі свого часу, їх супроводжують тварини-улюбленці та помічники, як-от пес Нюх. Цих обраних ви добре знаєте, це творці класичних готичних романів: Шеллі, Лавкрафт, Стокер та інші.

Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ — битва, що змінила війну у В’єтнамі

Гаролд Ґ. Мур, Джозеф Л. Ґелловей, «Астролябія»

Можливо, нам більше знайома екранізація цієї важливої книжки — епічний та правдивий фільм про в’єтнамську війну з Мелом Гібсоном у головній ролі. Тепер у нас є можливість прочитати цю книжку, сюжет якої заснований на реальних подіях, про виняткову мужність окремих військових батальонів, які змогли не тільки вирішити хід окремої битви, а й усієї війни. Цей роман знаходиться у списку рекомендованої літератури для корпуса морської піхоти США з 1993 року.

— Читайте також: Батьківські збори: 7 нових книжок про виховання