«Не пропонуйте гроші за допомогу»: як українці допомагають притулкам тварин в умовах війни

15.03.2022

Вже понад два тижні українці допомагають притулкам тварин вижити у ці складні часи. Перевезення, їжа, співробітники — це все, чого не вистачає зараз у багатьох притулках. Деякі з притулків — виявилися повністю покинутими через активні бойові дії, а щонайменше 4 притулки та зоопарк потрапили під обстріли. 

WoMo зібрало список частини організацій та звичайних людей, які з початком війни почали активно допомагати притулкам та покинутим тваринам.

UAnimals

Всеукраїнський гуманістичний рух UAnimals допомагає усім притулкам, які цього потребують: і великим, і малим, і притулкам домашнього типу. З початку війни зоозахисники почали збір коштів для притулків, роздають їжу для тварин та публікують інформацію про те, яка допомога потрібна у притулках. Також волонтери допомагають з евакуацією тварин, навіть левів та тигрів.


Наприклад, станом на 12 березня водій UAnimals доставив 2,5 тони корму до Харкова на потреби притулків міста, а з Харкова він забрав із собою двох такс, які були довгий час замкнені у квартирі без доступу до води та їжі. Зараз собаки прямують до Львова.

Ще одну партію корму, вагою у 7 тонн, відправили до Кривого Рогу, а 1,5 тонн корму відправили до Полтавської області. Також надіслали корм в Київ та Білу Церкву.

Також зусиллями волонтерів була сконструйована клітка для евакуації лева Руру з Гостомеля. Проте зараз провести евакуацію неможливо через активні бойові дії. Спільними зусиллями волонтерів із Конча-Заспи було врятовано тигрицю Шані. Зараз вона на шляху до спеціалізованого закладу у Польщі.

Крім того, команда організувала евакуацію 69 котів із Києва, яких перевезуть до Польщі.

Зоопатруль Київ

Ця організація створилася на початку війни спеціально для порятунку тварин, яких власники зачинили у квартирі, а самі поїхали. Зараз у команді працюють 13 патрулів. Майже всі з команди – кіношники. Хтось був режисером, хтось сценаристом, продюсером, оператором, гафером тощо. На виклики вони виїжджають разом з поліцейськими та професійними бригадами слюсарів-ремонтників. Загалом команда складається з понад 70 людей. Вони надають допомогу безкоштовно, але лише у Києві.

Створили організацію Дмитро Ревнюк та його дружина Анна. Коли він опублікував свій допис про створення патруля, то за 9 годин перепост публікації зробили 7000 разів.

Патруль робить отвір в стіні чи вибиває вічко дверей і наливає тваринам води та закладає їжу. В частині випадків, якщо з патрулем приходять представники власників, то вони відчиняють двері і дістають тварину.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от ЗооПатруль Київ (@zoopatrulkyiv)


Також волонтери радять, як самостійно можна врятувати покинутих тварин: викрутити чи вибити дверне вічко, якщо двері одинарні. Потім, через тонку трубку (від крапельниці, кондиціонеру, пральної машинки), налити води та закинути їжу. Це дозволить тварині протриматися, доки будівельники зроблять перфоратором отвір в стіні чи відчинять двері.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от ЗооПатруль Київ (@zoopatrulkyiv)

Допомога українським тваринам

У Facebook з’явилася спільнота, де бажаючі можуть допомогти тваринам України, які потрапили у скрутне становище. Тут публікують повідомлення та запити про допомогу (корм, прихисток, ліки, транспортування), якої потребують конкретні тварини або цілі притулки. Інформація також дублюється англійською мовою, щоб іноземні благодійники також мали змогу долучитися до рятування тварин.

«Не пропонуйте гроші за допомогу»

Київський активіст Павло Бойко також опублікував допис, у якому повідомив, що разом з іншими волонтерами активно займатиметься порятунком тварин, кинутих у столиці через евакуацію. Також він закликав приєднатися до них волонтерів, які можуть допомогти транспортом, кормом чи робочою силою. Щодо машин для допомоги, корму для тварин — він радить писати його дружині Анні Данько, яка також приєдналася до ініціативи.

Для порятунку тварини треба заповнити Google форму.

«І дуже прошу не пропонуйте гроші за допомогу. Ми успішні бізнесмени й витрачаємо власні кошти. В цій складний момент кожен допомагає як зможе на усіх фронтах. Ми з дружиною робимо відправлення для ЗСУ, тер оборони, медикаменти, їжа, склади, логістика, евакуація людей та допомога тваринам. Мене не взяли до територіальної оборони Києва тож роблю те, що вмію краще за усе», — йдеться у дописі Бойка.