«Оземпік» та його аналоги можуть бути небезпечними для здоров’я й життя. 82 мешканці Великої Британії померли після використання препаратів для лікування діабету та схуднення, повідомляє Daily Mail.
За даними видання, 35 летальних випадків були пов’язані із застосуванням «Саксенди» та «Віктози», обидва препарати містять ліраглутид. 29 померлих вживали препарати на основі семаглутиду, серед яких «Оземпік», «Вегові» та «Ребелсас». 18 померлих вживали «Мунджаро» з автивною речовиною тирзепатид.
«Оземпік» був зареєстрований у 2017 році, у Великій Британії його використання дозволили у 2019-му. «Мунджаро» отримав схвалення у 2023 році. За даними газети, приблизно пів мільйона британців нині вживають ці препарати, і очікується, що за рік їхня кількість подвоїться.
Спочатку «Оземпік» позиціювався як гормон для контролю рівня цукру у людей з діабетом другого типу. Але згодом він показав ефективність у боротьбі з ожирінням. Після відкриття його здатності контролювати апетит препарат стали використовувати для схуднення. Врешті він почав стрімко набувати популярності.
Медичні організації закликають посилити контроль щодо призначення цих засобів для зниження ваги. Раніше Daily Mail уже розповідав про американку, яка втратила зір після ін’єкції «Оземпіку».
Експерти наголошують, що ефект препарату може змінюватись залежно від конкретного пацієнта, його стану здоров’я та наявності супутніх захворювань. «Оземпік» та його аналоги необхідно вживати лише під контролем лікаря, оскільки він впливає на рівень цукру в крові, що може призвести до гіпоглікемії чи інших серйозних ускладнень.