«Недостатньо зріла»: Суд Флориди заборонив 16-річній дівчині робити аборт

17.08.2022

У Флориді колегія суддів постановила, що 16-річна дівчина, яка не має батьків, недостатньо зріла, щоб зробити аборт. Рішення може змінити її опікун.

Про це повідомляє Vice.

16-річна дівчина, чиє ім’я не розголошують, не має батьків і живе з родичем. Судді заявили, що дівчина «заслуговує довіри» й «відкрита», і визнали, що «вона не готова до емоційної, фізичної чи фінансової відповідальності за виховання дитини». Однак суд однаково відхилив її прохання припинити вагітність.

Рішення трьох суддів апеляційного суду Флориди підтвердило відмову в аборті. Хоча один суддя хотів повернути справу до судді першої інстанції для її перегляду, двоє інших сказали, що в цьому немає необхідності. Судді постановили, що 16-річна дівчина «не надала чітких і переконливих доказів, що вона достатньо зріла, щоб ухвалити рішення про переривання вагітності».

До скасування справи «Ро проти Вейда» 38 американських штатів вимагали, щоб вагітні неповнолітні залучали своїх батьків до ухвалення рішення про аборт. Більшість із цих штатів також запровадили процес, відомий як «судовий обхід», за яким судді розглядають, чи дозволяти неповнолітнім робити аборти без дозволу чи відома батьків.

Після скасування «Ро проти Вейда» аборти залишаються законними у Флориді до 15 тижнів вагітності. На момент суду 16-річна дівчина була на 10 тижні вагітності.

Як зазначає видання, існує ймовірність того, що вона може повністю уникнути процесу судового обходу. У своїй петиції про аборт 16-річна дівчина написала, що її опікун погодився з її рішенням перервати вагітність. Якщо опікун підпише відмову, дівчина однаково зможе зробити аборт.