Німий фільм «Фата моргана» покажуть у перший день «Книжкового Арсеналу»

На честь 160-річчя з дня народження Михайла Коцюбинського

24.05.2024

«Довженко-Центр» презентує екранізацію твору «Фата моргана» 1931 року на початку 12 міжнародного книжкового фестивалю. Показ відбудеться у музичному супроводі гурту «Пиріг і батіг».

З нагоди 160-річчя з дня народження Михайла Коцюбинського «Довженко-Центр» створив спеціальну програму, присвячену творчості українського письменника у кіно.

Фільм «Фата моргана» зняли за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського і розповідає про соціальне розшарування селянства у роки першої революції. Замучені несправедливістю та жорстокістю поміщика, робітники та селяни повстають і громлять панський маєток та винокурню.

Пиріг і батіг

«Пиріг і батіг». Фото: Довженко-Центр

Режисером фільму став учень Леся Курбаса, режисер і театральний постановник Борис Тягно. Давня стрічка залишилася єдиною, що збереглася з німого періоду.

Гурт «Пиріг і батіг» створили саундтрек до однієї з перших екранізацій. Проєкт продовжує ідею «Довженко-Центру» створювати сучасні саундтреки до архівних фільмів, втілену в циклі «Коло Дзиґи».

На закінчення «Книжкового Арсеналу» за участі «Довженко-Центру» відбудуться покази звукових екранізацій творів Коцюбинського — «Тіні забутих предків» 1964 року та «Подарунок на іменини» 1991 року.

Читайте також: Довженко-Центр представляє мандрівну виставку «Сторіччя. Фелліні у світі»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram