Нова ERA: Конгрес США ухвалив прийняття поправки, яка гарантує рівні права

Американки чекали на неї 232 роки

30 квітня 2019 року у першому читанні Конгрес США вперше за 40 років схвалив поправку про рівні права (The Equal Rights Amendment, скорочено ERA — прим. ред.). Політики заявляють, що вона може бути ратифікованою «з огляду на активність жіночих рухів», повідомляє Thomson Reuters Foundation.

Вперше поправку було ухвалено Конгресом в 1972 році, однак тоді не була ратифікована достатньою кількістю штатів впродовж встановленого строку — 10 років. До дедлайну — 1982 рік, — ERA ратифікували 35 штатів із необхідних 38-ми. Більше на порядку денному ERA  не з’являлася.

Але сьогодні є шанс, що поправку буде ратифіковано, тому що законотворці відчувають неабиякий тиск з боку профеміністичних рухів. Так, під час слухань у Палаті суддів Капітолійські пагорби заполонив натовп активісток та активістів, підтримати яких прийшла й акторка Патриція Аркетт. «У цієї країни є шанс. Жінки обираються у великих кількостях, мільйони жінок об’єднуються та виступають проти сексуального насильства. Й меншого вони не варті», — прокоментувала вона.

Це дійсно так, адже рекордна кількість політикинь — 117, — була обрана у Конгрес в листопаді 2018 року. Багатьох жінок об’єднав правозахисний рух #MeToo. Усе це стало передумовою нещодавніх слухань. «Жінки чекали на рівність у цій країні впродовж 232 років. Законотворці блокували ратифікацію поправки десятиліттями, але ми втомилися чекати», — підсумувала Аркетт.

Наразі поправка ратифікована 37-ма штатами.

Nota Bene. Поправка про рівні права (ERA) вкрай необхідна тому, що Конституція США не гарантує рівність прав, а ERA — гарантує, адже в ній прямо сказано, що до жінок слід ставитися так само, як і до чоловіків, у відповідності до законодавства того чи іншого штату та федерального закону.

Джерело: news.trust.org

Фото: Eric Davidove/Daily News

— Читайте також: