Офіс генпрокурора: організаторам принизливих «вечірок» не інкримінують зґвалтування

Двом блогерам, які накачували дівчат алкоголем та знімали їх непритомними на фото й відео, інкримінують поширення порнографічного контенту. Про це повідомляє Офіс генпрокурора України.

Група молодиків орендувала квартиру в Києві, куди запрошувала дівчат, споювала, доводячи до непритомного стану. Самі блогери у своїх акаунтах також згадували, що давали дівчатам транквілізатор ксанакс, який у поєднанні з алкоголем посилює сонливість і сплутаність свідомості.

«Користуючись безпорадним станом жінок, вони здійснювали вульгарні дії, а також імітацію статевих актів, при цьому знімали все це на власні мобільні телефони. Відзнятий матеріал викладали у телеграм-канал і соціальні мережі, залишаючи принизливі дописи та коментарі», — повідомили на сайті Офісу генпрокурора України.

Правоохоронці порушили кримінальну справу за виготовлення, зберігання та поширення зображень порнографічного характеру, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 301). Покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Також перевіряють причетність підозрюваних до шахрайства під час збору добровільних внесків на потреби ЗСУ.

Натепер звинувачень у зґвалтуваннях не висунули, бо для застосування відповідних кримінальних статей потрібні заяви потерпілих. Адже провадження за статтями 152 (зґвалтування), 153 (сексуальне насильство) та 154 (примушування до вступу в статевий зв’язок) є у формі приватного обвинувачення. Теоретично дії блогерів можна кваліфікувати за статтями, які не потребують заяв потерпілих: 301 (виготовлення і поширення порнографії), 301-2 (видовищний захід сексуального характеру за участі неповнолітньої особи) і 307 (зберігання чи збут наркотиків), якщо відповідні факти підтвердяться.

Зараз блогери перебувають у СІЗО. Незабаром мають визначити, чи лишатимуться вони за ґратами до рішення суду.

Як повідомлялось, інформація про знущальні вечірки поширилася соцмережами 31 січня. Наступного дня поліція визначила підозрюваних і провела обшуки у квартирах у Києві та в Івано-Франківській області. Про цей випадок згадав у вечірньому відеозверненні Володимир Зеленський. «Насильству в Україні місця не буде», — прокоментував президент.