Операція «Антипластик»: Тест-драйв екотрубочок із очерету та жита

(жодна трубочка не постраждала)

21.08.2019

Тиждень тому редакція WoMo отримала екотрубочки від бренду Yes Straws із очерету та жита. Ми разом із колегами протестували їх, отже — ділимося враженнями!

Іра Керст, заступниця головної редакторки

Відео із нещасною морською черепахою, із ніздрі якої екологи витягають пластикову трубочку, не бачив хіба що лінивий. Я дуже люблю черепах. Дуже. Й саме через той прикрий випадок, так само сильно, тепер не люблю трубочки. Намагаюся не користуватися пластиковими, але стукати зубами по залізній чи скляній теж не хочу. Тому й звернула увагу на очеретяні та житні, але придбати якось не дійшли руки. Аж раптом знайома маркетолог запропонувала потестити й надіслала чотири набори до редакції. Отже, я підійшла до тест-драйву дуже серйозно (жодна трубочка не постраждала).

Я пила з них гарячі напої, лишала на ніч у воді, трійко використала як аромапалички, засунувши у лавандову олію (спрацювало!), пила з них насичений гранатовий сік, навіть трохи м’яла у руках — вони все витримали. Звісно, ароматрубочки тепер за прямим призначенням використати не можна, а та, що була в соку, має зсередини червоний колір. Але всі вони багаторазового призначення — помила і користуєшся далі. Ще сподобалося те, що очеретяні — різного об’єму. Одна попалася така широка, що ми прозвали її «сопілкою».

Єдине, що не сподобалось, — присмак, який вони надають напоям, особливо гарячим, але із часом він відчувається все менше і менше. А заради здоров’я морських черепашок можна і потерпіти.

Таня Касьян, головна редакторка

Уперше екотрубочки ми побачили з моєю подругою та колегою з WoMo Іриною під час вечері в ресторані. Крутили у руках із подивом, а потім нам запропонували потестити з колегами українську продукцію. Чесно скажу, що у мене не було особливого захвату, на відміну від моєї команди. Можливо, через те, що упаковка мені видалась стильнішою, ніж самі трубочки. Крім того, мені як візуальній перфекціоністці важко бачити якісь недоліки. От знаете, якщо коло замальоване олівцем, але десь є біла пляма, мене аж сіпає і хочеться взяти олівця до рук самій та покінчити з плямою, що дратує. Тому, коли мені одна трубочка попалась крива, інша з тріщиною, третю я необачливо надкусила і мало зуба не зламала (добре, що то була не металева), а про четверту я взагалі забула і не знаю, куди вона поділась, я зрозуміла, що пречудово можу обходитись без трубочок узагалі. А пінку з лате я почала знімати ложкою.

Тетяна Кравченко, графічна дизайнерка

Як споживач я намагаюся керуватися принципом «less is more» — «менше означає більше». Менше речей — більше простору і свободи, менше непотрібної упаковки і одноразової продукції з пластика — більше чистих територій і повітря. Трубочки для напоїв я б віднесла до категорії необов’язкових речей, але через ці соломинки, які надіслали нам на тестування, трохи змінила свою думку. По-перше, вони біорозкладні, а значить — нема проблем з їх утилізацією. По-друге, їх виготовлено із сухих стебел поширених в Україні рослин — жита і очерету. Через це трубочки надають напоям,  особливо гарячим, ледь помітного трав’яного присмаку. Я ще не розібралася, подобається мені це чи ні.

Тонкі соломинки з жита досить тендітні, а ось очеретяні — міцніші, при бажанні і належному догляді їх можна використовувати як багаторазові. Тому якщо у вас підвищена чутливість до холодного/гарячого або трубочки необхідні через особливості харчування, такі соломинки — хороша екоальтернатіва пластиковим.

Ася, ілюстраторка

Моє знайомство із трубочками з очерету сталося несподівано. З самого ранку я думала, де б роздобути екотрубочку для напоїв, адже кілька днів тому я принесла на роботу екологічний бамбуковий стаканчик, щоб попивати з нього латешечку — і для повного щастя мені не вистачало тільки заповітної трубочки.

За щасливим збігом обставин колега запропонувала «продегустувати» екотрубочки з очерету. Я дуже зраділа подарунку: тепер мій «кавовий набір» укомплектований повністю. Вибравши із запропонованих розмірів трубочок відповідний, я почала тестування. Спочатку пропустила через неї гарячий лате. З першими ковтками ще відчувався слабкий трав’яний присмак, після зовсім зник. Трубочку я помила і дала просохнути. Через кілька годин я вже пила через трубочку жасминовий чай, пила довго — близько години. Думала, що трубочка «завариться» в гарячому напої і чай стане «жасміново-очеретяним», але цього не сталося…

З першого ковтка через екотрубочку пройшло вже більше тижня. Я п’ю через неї кожного дня каву з молоком і чай, трубочка тримається — немає тріщин і сторонніх запахів. Отже нею я дуже задоволена, але ім’я їй ще не дала — спочатку потрібно пройти разом через кризу (сміється).

— Читайте также: Операція «Антипластик»: Як я відмовилася від одноразових горнят та пластикових пляшок