Опра Вінфрі: «Буду працювати до останнього»

До 70-річчя американської телезірки та мільярдерки

Ця жінка може однією фразою викликати сльози у слухачів, підвищити продаж будь-якого товару, знизити котирування акцій і навіть побічно вплинути на вибори президента. Вона стала першою афроамериканкою, яка заробила мільярд і неодноразово – найвпливовішою знаменитістю. Багато хто говорив про неї як про ідеальну кандидатуру на вищу державну посаду. І це лише частина історії неймовірної Опри Вінфрі.

Природжений промовець

Зрозуміти феномен грандіозного успіху жінки-телемагнату можна лише згадавши історію її нелегкого дитинства. Опра народилася у маленькому місті на півдні США.

Бабуся назвала її Орпою на честь біблійного персонажа, проте згодом літери в імені поміняли місцями, нібито для зручності та милозвучності.

Мати після народження дочки вирушила на пошуки роботи та кращого життя, батько на той час служив в армії. Дівчинка залишилася під опікою суворої та вимогливої бабусі, яка згодом навчила її читати, писати та запам’ятовувати тексти напам’ять. Опра пізніше вважала, що саме їй вона зобов’язана своїми досягненнями.

Опра Вінфрі

У рідному Нашвиллі, 1971 рік

У вихідні на службах баптистської церкви маленька Опра так емоційно і виразно переповідала глави з Біблії, що згодом парафіяни почали називати її «проповідником». Деякі щиро вважали, що на дівчинку сходить боже благословення. А трирічна малеча вже тоді насолоджувалася увагою церковної публіки.

Читайте також: Три українські художниці, про яких варто знати

Коли «святій Опрі» виповнилося шість років, мати вирішила забрати її до себе. З сільської глибинки дівчинка потрапила до будинку в Мілуокі з численними родичами. На цьому благополучне дитинство бабусиної онуки скінчилося.

Пізніше Уїнфрі на одній із передач згадає найстрашніші моменти свого раннього дорослішання. Домагання та зґвалтування кузеном у дев’ятирічному віці, вагітність у 14 років, пологи та смерть дитини, невдала спроба самогубства, наркотики, втеча з дому та притулок для важких підлітків, куди її відправила мати. Цей перелік вже дає достатньо інформації про життя дівчини в той період. Тим дивніше, що пройшовши через низку похмурих, м’яко кажучи, подій, Опра знайшла в собі сили вибратися зі страшного болота.

Опра Вінфрі

Жінка, яка зробила себе сама

Зрештою їй допоміг батько. Забрав до Нешвіллу, відправив до школи і взявся за виховання, яке мало відрізнялося від бабусиного. Здавалося, Опре було потрібне саме це. Завзяття та працьовитості їй було не позичати. Вона швидко стала зіркою шкільного масштабу. Конкурси та вікторини, робота у шкільній раді та телецентрі, ораторське мистецтво, запрошення відвідати Білий дім та стипендія від Університету в Теннессі – зовсім непогане продовження історії важкого підлітка.

Читайте також: Вірджинія Вульф — ікона фемінізму

Сходження до слави

Першою сходинкою стала студентська практика на місцевому телебаченні, де Опра була першою темношкірою ведучої новин. Досвід виявився не надто вдалим – дівчина не могла дистанціюватися від інформації, все приймала близько до серця та була надто емоційною. Але саме це пізніше зробило її неперевершеною ведучою телевізійних шоу.

Опра Вінфрі

Першою кар’єрною сходинкою Опри стала студентська практика на телебаченні

Ще один етап і зірковий час Уїнфрі – ранкова програма «Говорить Балтімор», що незабаром випередила популярне «Шоу Філа Донах’ю».

Пізніше був переїзд до Чикаго та порятунок місцевої ранкової програми, яка очікувано стала найпопулярнішою. І, нарешті, «Шоу Опри Вінфрі», перший випуск якого відбувся 1986 року. На той час його ведуча не лише віртуозно будувала діалоги з гостями передачі, а й контролювала рахунки та угоди. Вже за рік вона змогла заробити свій перший мільйон.

Читайте також: Лютієн та Берен: єдине кохання Дж. Р. Р. Толкіна

За американською мрією

«Шоу Опри Вінфрі» увійшло до найкращих передач США. З того часу її кар’єрне колесо обертається без зупинок: відкриття нових каналів, публікації власних книг та зйомки фільмів. І всі без винятку починання та проекти були успішними.

У чому ж таємниця головного американського «проповідника» сучасності?

По-перше, величезну роль в її кар’єрі зіграла емоційність. Вона була зайвою у репортерських та новинних пробах, але стала основним компонентом у шоу. Якщо додати до цього характер, природну чарівність, колосальну працездатність та вміння щиро співпереживати – отримаємо одну з відповідей на питання про феномен її успіху.

Опра Вінфрі

Велику роль в кар’єрі Опри зіграла емоційність

По-друге, Опра дуже вдало опинилася у потрібний час у потрібному місці. На хвилі фемінізму, що розвивався, «жіночі» теми в суспільстві стали популярні. А харизматична ведуча з горою проблем у своєму минулому перетворилася на проповідника нового типу вивела їх на новий рівень. У форматі шоу вона почувала себе як риба у воді.

На сцені вона була і вчителем, і психологом, і оратором, поєднуючи в єдине ціле кілька професій, про які колись мріяла. Але головне – люди беззастережно їй вірили, тому що ніхто не вмів так перейматися чужим лихом і так щиро співпереживати прямо з екранів телевізора.

Читайте також: Кейт Мосс — 50 років. Феномен успіху порочної королеви вечірок

«Культурна ікона»

Звісно, в Опри були послідовники. І, звісно, вона була до цього готова. Але до того моменту, коли подібні шоу почали розмножуватися на різних каналах, Уїнфрі вже повністю змінила формат своїх передач, називаючи незліченні бліді кальки відвертим телевізійним хаосом.

Опра Вінфрі

Журнал Forbеs неодноразово називав Опру найвпливовішою знаменитістю

Опра вирішила діяти від протилежного: чи не настав час забути про власні нещастя і почати вирішувати свої проблеми? Людина творець своєї долі, кожен із нас може контролювати своє життя, розвиватися та підкорювати нові висоти. Тепер замість трагічних історій з екрану звучали історії зростання та здобутків. Її гостями ставали знамениті та видатні особистості, зразки для наслідування.

Так разом з Вінфрі народилася нова епоха – повсюдного саморозвитку та прагнення до успіху.

Читайте також: Симона де Бовуар: «Жінки змушені грати тих, ким вони не є»

Ефект Опри

За час своєї кар’єри «королева ток-шоу» стала для простих американців незаперечним авторитетом. На неї оглядалися у пошуках відповіді на будь-яке питання – чи то вибір взуття, чи то президентські вибори. Варто їй згадати якусь книгу, як наступного дня тираж зникав із магазинів. Цей вплив преса називала «ефектом Опри», і виявлявся він у будь-якій сфері, якої торкалася ведуча.

Недаремно політологи вважають, що Джордж Буш-молодший і Барак Обама перемогли у своїх передвиборних перегонах ще й завдяки силі слова Вінфрі. Кажуть, що її підтримка забезпечила Обамі до півтора мільйона голосів.

Опра Вінфрі

Опра Вінфрі свідомо відмовилася від політики

Не оминув її увагою і Дональд Трамп. Колись він визнав, що з Опри вийшов би чудовий віце-президент. І його фраза не залишилася непоміченою – ведучій часто ставили питання щодо її готовності створити прецедент та стати першою жінкою-президентом. Але Вінфрі завжди жартувала і казала, що політика – це точно не її поле діяльності, і без досвіду вона не висуватиме свою кандидатуру.

Хто знає, про що вона думає сьогодні, у свої 70? Навряд чи шкодує, що не замахнулася ще на один щабель особистої кар’єри. Адже в Америці, як і раніше, вірять кожному її слову, а вона, як і раніше, продовжує вчити, співчувати та надихати.

Читайте також: Марлен Дітріх: справжні жінки не хвилюються

Правила життя від Опри Вінфрі:

  • «Не зациклюйся на тому, ким ти був»
  • «Ти не можеш контролювати інших, ти відповідаєш лише за себе»
  • Ви можете мати все! Просто не все одразу»
  • «Ви отримуєте в житті лише те, що наважуєтеся попросити. Не бійтеся підвищувати планку»
  • «Можливість може постукати у ваші двері лише один раз. А спокуса постійно спирається на дверний дзвінок»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram