«Останнє танго у Парижі» — відома еротична драма Бернардо Бертолуччі 1972 року. Паризький кінотеатр відмовився від показу стрічки через протест жінок і правозахисників. Про це повідомляє The Guardian.
Два дні тому “Французька Синематика” планувала показ картини у межах ретроспективи фільмів Марлона Брандо. За сюжетом головний герой, 48-річний американський вдівець, заводить стосунки з молодою дівчиною. Її роль виконала 19-річна Марія Шнайдер. Під час знімань режисер вирішив додати сцену зґвалтування, не попередивши акторку. Ця сцена була імітована, проте Шнайдер згодом сказала, що це відчувалося як насильство, оскільки сталося без попередження чи підготовки. Її звинувачення вперше прозвучали у 1970-х, але здебільшого були проігноровані.
“Я почувалася трохи зґвалтованою, і Марлоном, і Бертолуччі”, — сказала Шнайдер за чотири роки до своєї смерті у 2011 році.

Акторка розповіла, що фільм зруйнував її життя та привів до багаторічного вживання наркотиків. Бертолуччі пізніше відповів на звинувачення, наполягаючи на тому, що сцена не була імпровізацією у день знімання. Але він визнав, що Шнайдер не поінформували. Це було «художнє рішення», щоб зафіксувати її справжню реакцію.
“Я відчуваю провину, але не шкодую про це”, — сказав режисер.
Акторка та одна з провідних активісток руху #MeToo Жюдіт Годреш розкритикувала “Синематеку” за показ фільму без пояснення контексту сцени. У своєму інстаграмі вона написала: «Настав час прокинутися, дорога “Синематека”, і проявити людяність до 19-річної акторки».
До Годреш приєдналися інші жінки та правозахисні організації, які виступають за права жінок. Незабаром кіноархів скасував показ, заявивши про загрози, що надходять співробітникам.
«Ми кінотеатр, а не фортеця. Ми не можемо ризикувати безпекою співробітників та глядачів, — заявив Фредерік Бонно, директор “Синематеки”. — Насильство з боку деяких людей почало переростати у погрози, і проведення цього показу та дискусії створили невідповідний ризик. Тому нам довелося відмовитись від нього».