Пʼять надихаючих книг про жінок та для жінок: рекомендації фестивалю «Книжкова країна»

18.04.2024

Вже 25-28 квітня на ВДНГ пройде новий книжковий фестиваль «Книжкова країна». Протягом чотирьох днів близько 100 українських видавництв презентуватимуть читачам свої новинки та хіти сучасної української літератури.

WOMO розповідає про пʼять актуальних книг для жінок, які також можна буде знайти на фестивалі та які повною мірою розкривають усі аспекти жіночої сутності: сили, незалежності, сміливості та сучасності.

Знову вільна

Тамзен Фадаль, видавництво Фоліо

 

Путівник складними стосунками — від завершення шлюбу й до нового життя. Його аворка — відома американська журналістка, ведуча новин на WPIX Нью-Йорку, а за сумісництвом письменниця й продюсерка розважальних бродвейських шоу. 

Книга є своєрідною спробою Тамзен допомогти жінкам вийти з великих життєвих змін упевнено та навіть із певною грацією. У цьому читачкам мають допомогти її авторські рецепти піклування про себе. 

  • Як реагувати на безтактні питання оточення: чому завершилися ваші стосунки? Чи варто втрачати вечір, якщо більше немає з ким піти на вечірку?                         
  •   Як примиритися із зайвими кілограмами, коли вже настав час для нових побачень? 
  • Та й врешті-решт: чи можна не втратити віру в себе та людей після розлучення? 

Тамзен відверто ділиться власним досвідом й історією свого розлучення, розповідає що саме допомогло їй прийняти себе в новому статусі й переродитися на нову жінку, наче Фенікс.

 Вибране (серія «Рядки з тіні)

Олена Пчілка, видавництво «Ще одну сторінку»

 

Вибрані оповідання найвідомішої емансипантки й феміністки української літератури. Важливу частину збіьки займає майже втрачена «Автобіографія» самої Олени Пчілки — її текст, було зібрано з уривків рукописів, машинописів та стародруків, які довгий час було заховано в темних кутах архівних полиць після смерті письменниці. Розповідь допомагає краще зрозуміти Пчілку, яка активно виступала проти національного і політичного гніту, а також стала однією з засновниць українського жіночого руху. 

Інший важливий твір — не незакінчена повість «Недокурок», яка й досі лишалась невидаванню.

Балачки навколо шафи 

Майя Тульчинська,  видавництво Відкриття

 

Друге видання першої книги Майї Тульчинської, яка більш відома у соцмережах як фешн-блогерка Мадам Кльош та авторка блогу «Доступно і просто про моду і стиль»

Очікуванно, у книзі немає порад щодо актуальності трендів, дотримання фешн-стандартів і типізації, або модних правил та таблиць. Навпаки — текст руйнує  стереотипи, що й досі існують в суспільстві щодо вбрання, спростовує сталі упередження. 

Маленька чорна сукня пасує далеко не всім, горизонтальні смужки не завжди повнять, а леопардовий принт теж може бути дуже доречним. 

Основа блогу Майї Тульчинської у Facebook — мода для реальних жінок – всіх статур та статків. І саме такою вийшла і її книга. 

  • У ній можна знайти відповіді на одвічні питання: 
  • Що важливіше мода чи стиль?
  • Чи варто слідкувати за трендами? 

Як власноруч сформувати комфортний та ефектний гардероб, а головне — навчитися комбінувати речі зі своєї шафи. 

Ви дізнаєтесь історію звичних речей, які точно є у вашій шафі, опануєте стильні трюки, які застосовують професіонали, і в підсумку будете легко знаходити в магазинах одяг, який вам личитиме.

Амазонки Моссаду. Жінки в ізраїльській розвідці

Міхаель Бар-Зохар, Ніссім Мішаль, видавництво Наш Формат

 

Автори книги Міхаель Бар-Зохар — історик, професор, політик і автор кількох книг про діяльність ізраїльських організацій безпеки та Ніссім Мішаль — журналіст і телерепортер, що задокументував у своїх репортажах найбільш значущі епізоди в історії Ізраїлю. 

Книга — збірка унікальних історій, що тривалий час були під грифом секретності, але заслуговують на світову славу. Вони про жінок, які рятували Ізраїль від ядерної небезпеки, розбивали скляну стелю, виживали під час Голокосту, вербували найкращих мусульманських агентів. Робили неможливе — часом надто дорогою для себе ціною. 

Історії, зафіксовані у виданні, допомагать трансформувати хибне уявлення про службу як про бондіану й таємну армію першокласних шпигунів, яке формує сучасна попкультура. У «Моссаді» справді багато відважних чоловіків, але поруч з ними працюють не менш сміливі жінки.

Кохання, вареники чи підбори: що допомагає українкам підкорювати світ

Видавництво КЛІО

Зростання самосвідомості українських жінок й загальна увага до України у світі породжують у сучасних українок чимало запитань: 

  • Хто ми? 
  • Які ми? 
  • У чому наші сильні сторони і як правильно ними скористатися?

 Ця книга і є відповіддю на подібні запитання. Це своєрідний путівник менталітетом української жінки. Співавторками книжки стали 10 відомих жінок, які досягли помітних вершин у різних сферах життєдіяльності (культура, спорт, бізнес, краса тощо). Вони поділились власними історіями успіху та поразок, а також секретами власної сили. 

Жінки, що взяли участь у створенні цієї книги:

Ольга Харлан – олімпійська чемпіонка з фехтування на шаблях. Одна з найуспішніших українських спортсменок: п’ятиразова чемпіонка світу і семиразова чемпіонка Європи, володарка чотирьох олімпійських медалей.

Олена Мельник — блогерка, зіркова візажистка, експертка з макіяжу та догляду за собою.

  • Наталя Левензон – шеф-кухарка, фіналістка «МастерШеф», засновниця кондитерської Levenzon Bakery & Patisserie.
  • Марія Собко – українська співачка та авторка пісень.
  • Єлизавета Даниловська – журналістка, редакторка, сценаристка.
  • Катерина Сільченко – дизайнерка одягу, засновниця бренду the COAT.
  • Світлана Тарабарова – співачка, композиторка й авторка пісень.
  • Дар’я Коломієць – телеведуча, модель, діджейка.
  • Анна Кушнерук – телеведуча СТБ, авторка курсів лекцій для жінок у формі театрального перфомансу.
  • Наталія Подгорна – лайф-коуч і бізнес-стратегиня.
  • Зібрала та систематизувала матеріали авторка-упорядниця Тетяна Лебедєва – українська телеведуча, сценаристка і редакторка.