П’ятирічний Іван самотужки дістався Польщі

Хлопчик поїхав з міста після того, як був втрачений зв’язок з його батьком

5-річний Іван із Києва самотужки вирушив до Польщі. Хлопчик поїхав з міста після того, як був втрачений зв’язок з його батьком. Прості люди передавали його з рук в руки, доки він не дістався Польщі.

Про цю історію розповіла виконавчий директор Фонду Олени Пінчук Ольга Руднєва на свої сторінці у соцмережі.

«Це Іра, вона була весь цей час на зв’язку з пересічними людьми, які були поряд з Іваном і вчора вночі нарешті забрала його на кордоні. Сьогодні ми всі разом прокинулися в одній кімнаті нашого жіночого гуртожитку. Іван в безпеці. Мама Івана на зв’язку та є шанс, що згодом прилетить за ним в Польщу», — пише Ольга.

Вона додала, що 5-річна дитина самостійно дісталася Хельма.

«Досі не можу повірити, що вперше Іра написала мені 10 днів тому та приїхала сюди волонтером, а зараз ми прям рідні люди, що сплять та працюють разом. Але я можу повірити, що це все можливо створити за тиждень», — додала вона.

За її словами, у Польщі зібралася команда волонтерів, які відвантажують щодня понад 150 тонн гуманітарного вантажу та по 27 годин перевозять допомогу.

Декілька годин тому Ольга Руднєва повідомила, що Івана вже передали мамі.

«Після трьох днів маємо хеппі енд!!!!!!!», — написала вона.

Від початку військового вторгнення Росії в Україні вже загинула 61 дитина. Такі дані станом на 13 годину 9 березня навела уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, ще сто дітей отримали поранення. Крім того, невідомою наразі залишається доля 55 дітей, що перебували у будинку дитини в місті Ворзель на Київщині.