Як повідомляє пресслужба УГКЦ, глава церкви Святослав Шевчук вперше від початку повномасштабної війни Росії проти України приїхав до Рима, щоб «принести до серця християнського світу біль і страждання українського народу». Папа Франциск під час розмови висловив свою близькість із багатостраждальним українським народом та запевнив, що перебуває поруч із ним у молитві та конкретних діях.
«Війна в Україні справді колоніальна, і пропозиції миру, які надходять до нас із РФ, не що інше, як пацифікація колонії. За ними стоїть заперечення права на існування українського народу, його історії, культури та, зокрема, церкви. Вони несуть у собі заперечення самого права на існування Української держави, визнаної міжнародною спільнотою з її суверенітетом та територіальною цілісністю. У російських пропозиціях миру поки що відсутня будь-яка предметність для діалогу», — заявив глава УГКЦ.
Святослав Шевчук поділився особистими свідченнями побаченого під час пастирських візитів до парафій у центрі, на сході та півдні України — територій, які найбільше постраждали від російської агресії. На завершення аудієнції Блаженніший Святослав вручив Папі Римському символічний подарунок — фрагмент російської міни, яка у березні знищила фасад храму УГКЦ в Ірпені.
«Це символічний подарунок не лише тому, що це фрагмент російської міни, яка знищила наш храм у місті-мученику Ірпені, але також тому, що подібні фрагменти російських мін, бомб та ракет ми щодня витягуємо з тіл військових, цивільних та навіть невинних дітей. Вони видимі знаки тотального знищення та смерті, які Росія несе на українську землю», — пояснив Шевчук.
Раніше Папа Римський Франциск заявив, що жорстокість російських окупантів на війні проти України не притаманна російському народові, який він вважає «великим».
Останні новини
- Тетяна Пилипчук — лауреатка Премії імені Василя Стуса 2024 року
- Бренд IWOMAN презентував осінню колекцію в колаборації зі стилісткою Ганною Ляшенко: фото
- Фемінізм у медіапросторі України: які ресурси читати?
- Жіноче підприємництво на старті: від ідеї до масштабування бізнесу з програмою “МІСТ”
- «Україна поруч. Новий розділ»: Відкрийте для себе людей, місця та скарби, які формують культуру України Новости на главной