Перехід на літній час — найобговорюваніша тема останніх днів. Адже кожен українець переймається, чи будуть в Україні переводити годинники на літній час.
Варто зауважити, що у 2025 році переведення годинників мали б скасувати. Верховна Рада проголосувала за те, щоб в Україні скасували переведення годинників, проте Володимир Зеленський так і не підписав законопроєкт №4201. Тому українцям таки доведеться переходити на літній час.
Зазначимо, що 21 серпня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4201, що регулює обчислення часу в Україні. Відповідно до цього законопроєкту Україна має жити за зимовим часом. Тобто переведення годинників навесні не здійснюється.
Проте законопроєкт досі не підписав президент, тож українцям таки доведеться переводити стрілки годинника у березні на літній час.
Коли переводити годинники на літній час
В Україні переводять стрілки годинника на літній час в останню неділю березня. У 2025 році це 30 березня.
Тому 30 березня о 3:00 ми переведемо стрілки на 1 годину вперед. А отже, спатимемо на годину менше.
Як адаптуватися до переведення годинника на літній час?
Щоб зменшити вплив переходу на літній час на самопочуття, варто дотримуватися кількох простих порад:
- Почніть змінювати режим заздалегідь. Протягом тижня перед переведенням годинника намагайтеся лягати спати та прокидатися трохи раніше.
- Дотримуйтесь графіка сну. Намагайтеся лягати спати та прокидатися в один і той самий час навіть у вихідні, щоб організм звик до нового розкладу.
- Проводьте більше часу на свіжому повітрі. Денне світло допомагає стабілізувати біологічні ритми, тож намагайтеся частіше перебувати на вулиці вдень.
- Зменшіть споживання кофеїну та електронних пристроїв перед сном. Ці чинники можуть негативно вплинути на якість вашого сну.