Перетин кордону з домашнім улюбленцем: нові правила ввезення тварин у Європу

Перетин кордону з домашнім улюбленцем
03.03.2023

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів опублікувала нові правила та вимоги країн ЄС щодо ввезення в їх країни тварин з України.

В багатьох країнах світу реєструються випадки захворювання на сказ тварин, тому основною вимогою Європейської комісії при в’їзді на її територію є обов’язкова вакцинація тварини проти сказу. Також потрібно здати тест на наявність антитіл до збудника сказу.

Читайте також: Кіт Степан одягнув худі українського бренда, щоб привернути увагу до бездомних котиків в Україні

Зазначимо, що дослідження проводяться не раніше ніж через 30 днів після дати вакцинації. В результаті дослідження власник має отримати результат, який покаже наявність титру антитіл до вірусу сказу в сироватці крові тварини.

Компетентні органи окремих країн-членів Європейського Союзу, ввели спрощені умови для некомерційного переміщення домашніх тварин з України на територію ЄС.

Читайте також: Український бренд випустив колекцію патріотичного одягу і аксесуарів для собак: фото

Вимоги країн світу до некомерційного переміщення тварин, а також перелік уповноважених акредитованих лабораторій в Україні, в яких роблять тест на антитіла до збудника сказу опубліковані на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби.

Читайте також: 82% українців вважають, що безпритульних тварин необхідно стерилізувати, – дослідження

Водночас, слід зауважити, компетентні органи деяких з країн – членів ЄС наголошують на необхідності проведення тесту на наявність антитіл до збудника сказу після перетину кордону з метою профілактики поширення вірусу сказу. Тест для перевірки ефективності вакцинації проти сказу домашніх тварин поза межами України можна зробити в лабораторіях, уповноважених в країнах ЄС і в країнах, які не є членами ЄС.