перша дитина

У світі народилася перша дитина, зачата з яйцеклітини поза тілом жінки

Перша дитина, зачата за допомогою нового експериментального методу Fertilo, народилася в Перу. Про це повідомляє видання Interesting Engineering. На думку експертів, ця технологія є покращеною версією методу екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

За технології Fertilo, яку розробила компанія Gameto, дозрівання яйцеклітини до необхідного етапу відбувається поза організмом жінки у лабораторії. Для процедури задіяні спеціальні клітини підтримки яєчників, які отримують із індукованих плюрипотентних стовбурових клітин людини.

Як зазначають видання, технологія ЕКЗ не може гарантувати жінці успішну вагітність. До того ж метод передбачає тривалий курс гормональних ін’єкцій, які деякі жінки переносять досить болісно. Ще один мінус процедури – досить висока вартість, через що далеко не всі можуть собі дозволити цей метод.

У порівнянні з ЕКЗ нова технологія Fertilo покликана скоротити курс гормонів майже на 80%. При цьому період лікування майбутньої матері скорочується майже з трьох тижнів до трьох днів, пишуть видання.

На думку розробників із Gameto, нова методика дозволяє “долати труднощі традиційного ЕКЗ”. Насамперед це тривалі цикли лікування, значні побічні ефекти, а також емоційні та фізичні навантаження. За словами лікарів, народження первістка за допомогою нової технології є «поворотним моментом у науці про репродуктивне здоров’я».

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.

Новий метод запліднення вже дозволили у шести державах: Перу, Австралії, Японії, Мексиці, Аргентині та Парагваї.