Перша леді України започаткувала Національну програму психічного здоров’я

Наразі Україна має підтримку ВООЗ, отримує експертизи та протоколи зі США, Ізраїлю, які працюють з військовою травмою

25.05.2022

Перша леді України Олена Зеленська повідомила про створення служби психологічної допомоги для підтримки людей, які постраждали через війну в Україні.

Про це пише Укрінформ.

«Зараз я розпочинаю великий проєкт з цього приводу – це Національна програма психологічного здоров’я українців загалом. Тому що не хочеться наврочити, не хочеться казати про страшні наслідки війни, але ми всі отримуємо психологічний тиск. Майже кожен із нас може мати психологічні проблеми й під час війни, і після її закінчення», – наголосила Зеленська.

Вона зазначила, що найбільше війна впливає на психічний стан дітей, літніх людей, на тих, хто втратили свої близьких і домівку внаслідок бойових дій, а також на військових, які після війни часто мають посттравматичний розлад. Наразі Україна має підтримку ВООЗ, отримує експертизи та протоколи зі США, Ізраїлю, які працюють з військовою травмою.

Перша леді також зауважила, що необхідно зробити аудит чинної системи надання психологічної допомоги, щоб зрозуміти, на чому варто зосередити увагу фахівці.