Перший клубний чемпіонат світу з футболу серед жінок відбудеться на початку 2026 року

Відповідне рішення ухвалили у ФІФА

20.05.2024

Вперше в історії клубний чемпіонат світу серед жіночих футбольних команд має пройти протягом січня-лютого 2026 року. У першому розіграші жіночого мундіалю візьмуть участь 16 клубів. Надалі турнір планують проводити кожні чотири роки. Про це повідомили на офіційному сайті ФІФА.

Питання щодо можливості проведення жіночого чемпіонату піднімалися ще 2021 року. Проте лише зараз, напередодні 74-го Конгресу ФІФА в Бангкоку посадовці прийняли відповідне рішення.

«Для сприяння подальшому глобальному розвитку жіночих клубів і на основі запитів конфедерацій щодо надання широких ігрових можливостей на щорічній основі було також запропоновано організовувати додаткові змагання жіночих клубів ФІФА в роки, коли не проводяться клубні чемпіонати світу серед жінок, починаючи з 2027-го», — зазначили у пресслужбі організації.

Крім того у ФІФА планують створити новий жіночий клубний турнір під егідою організації з метою «підтримки тривалого глобального розвитку жіночих клубів». Проте поки що деталі щодо цього не розкриваються. Відомотільки, що змагання дебютують у 2027 році.

Читайте також: Футболістки полтавської «Ворскли» вдруге достроково виграли жіночий Чемпіонат України

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram