Перший у світі корм, який зменшує рівень алергенів у котів: Purina PRO PLAN® LiveClear®

Знайомтеся з науковим відкриттям, яке допомагає людям, схильним до алергічної реакції на алерген Fel d1, не відмовлятися від котів

31.05.2021

Перед нами ніби ідеальна картинка – справжня дружба між дівчинкою і котом.  Для дівчинки кіт є джерелом нових вражень, відчуттів, переживань. Коли вона робить уроки – кіт лежить поруч, коли спить – кіт теж поруч. Улюбленець буквально ходить по п’ятах, шукає будь-який момент, щоб висловити свою любов, він муркоче і топче лапками, приймає смішні пози, щоб звернули на нього увагу і погладили. Такі стосунки дарують багато тепла і змушують нас посміхатися.

Але бувають ситуації, коли навіть така ідилія може трохи порушитися. Діти, як і дорослі, можуть бути схильними до алергічної реакції на алерген Fel d1, їх чутливий організм навіть на короткочасне спілкування з котом може відповісти досить різко – починається чхання, а на шкірі з’являються почервоніння та висипи. Батькам доводиться захищати свою дитину від спілкування з улюбленцем і не ходити в ті будинки, де є коти.

Лікар-імунолог Ебенезер Сатьярадж

З такою ситуацією колись зіткнувся лікар-імунолог Ебенезер Сатьярадж, голова підрозділу молекулярного харчування PURINA. Його донька Сара любить тварин, особливо котів. Коли Сара була маленькою, вона гралася в гостях у друга, у якого був кіт. Після цього у дівчинки з’явились симптоми, батько зрозумів, що його дочка чутлива до алергенів котів. Ебенезеру було важко пояснити маленькій дитині, чому їй не можна гладити котів, доводилося уникати спілкування з тваринами. Коли Сара підросла, вона почала розуміти, чому її оберігали. Але все одно дуже хотіла насолоджуватись вільним часом з улюбленцем без жодних обмежень. Ця історія підштовхнула лікаря зайнятися дослідженням і допомогти своїй дочці та іншим власникам котів, які не можуть так тісно спілкуватися зі своїми улюбленцями, як їм хотілося б.

Наскільки велика проблема

Від чутливості до алергенів котів страждає безліч людей по всьому світу, приблизно 1 з 5 дорослих. Власникам котів це сильно ускладнює життя: вони змушені проводити менше часу зі своїм улюбленцем, доводиться не пускати його в спальню і приймати ліки, щоб спробувати впоратися з симптомами алергічної реакції. У такій ситуації в рівній мірі страждають і люди, і тварини. 

Розраховувати на те, що алергічна реакція пройде сама собою, не варто. Шансів на такий результат мало, набагато більша ймовірність зіткнутися з загостренням симптомів. Якщо спочатку присутність кота викликала тільки нежить, з часом можна отримати кашель і ризик розвитку бронхіальної астми. 

Більшість людей аж занадто прив’язуються до своїх улюбленців, закриваючи очі на проблему з власним здоров’ям. Дослідження Nestle Purina в Україні показало, що 73% власників котів із чутливістю до алергенів не готові розлучитися з улюбленцем, навіть якщо на цьому наполягатиме лікар. 

Учасниками опитування стали понад 1 000 власників котів з різних міст України. Проблема чутливості до алергенів котів  близько знайома 14% з них або їхнім близьким. При цьому більшість опитаних намагаються впоратися з алергією самостійно. У список щоденних заходів входить миття рук після контакту з твариною, використання чохлів для меблів і обмеження доступу тварини в кімнату. Також людям із чутливістю на алерген доводиться робити регулярне прибирання декілька разів на день. 

Pro Plan Live Clear

Як виникає алергічна реакція на котів

У Purina Institute працює понад 500 вчених і експертів із догляду за котами й собаками, і доктор Ебенезер Сатьярадж один із них. Вони прийняли виклик і зосередилися на першопричині алергічної реакції. Її викликає наявність алергену fel d 1 — білка, що міститься в організмі тварин, та разом зі слиною потрапляє на їхню шерсть та оточуючі предмети. Після 10 років досліджень у цій сфері Purina представила перший і єдиний корм для котів PRO PLAN® LiveClear®, який зменшує рівень активного Fel d1 в слині котів. 

«Ми в першу чергу дбаємо про домашніх тварин, і тому ставимо безпеку котів в центр уваги усього, що ми робимо, – каже Ебенезер Сатьярадж. — Наше досягнення може покращити життя котів і людей, які люблять їх, в тому числі і життя моєї дочки, і допомагає не вдаватися до радикальних і витратних методів. Я вірю в те, що домашнім улюбленцям і людям краще разом.»

Що може зупинити алергію

Ключовим інгредієнтом Purina PRO PLAN® LiveClear® є специфічний білок, отриманий з курячих яєць, що нейтралізує алерген Fel d1 в слині кота, внаслідок чого менша його кількість  переноситься на шерсть котів, коли вони доглядають за собою. 

Чимало людей помилково вважають, що алергічну реакцію викликає шерсть кота. У більшості випадків причиною алергічної реакції стає саме білок Fel d1. Коли кіт вмивається, алерген потрапляє зі слиною на шерсть і згодом розповсюджується в навколишньому середовищі і запускає алергічні реакції, що спричинюють сльози, чхання, почервоніння шкіри і труднощі з диханням. Оскільки частинки, що містять алергени Fel d1, дуже невеликого розміру, вони легко потрапляють на одяг, і в результаті алергени можуть бути де завгодно. Велика кількість алергенів Fel d1 може бути навіть в тих житлових приміщеннях, де не живуть коти, а також в громадському транспорті й офісних будівлях.

Наукове дослідження, проведене Purina Institute, показало, що щоденне вживання корму, починаючи з третього тижня, знижує кількість алергенів на шерсті кота в середньому на 47%. Існує думка, що деякі породи котів, особливо безшерсті, є «гіпоалергенними» Але насправді «гіпоалергенних» порід котів у світі не існує. Основне, що мають зрозуміти люди, виділення цих алергенів – це нормальний природний процес у всіх тварин, лікувати від цього не потрібно. Але варто слідкувати за харчуванням улюбленця. 

Pro Plan Live Clear Woman holding and hugging her cat

Високу якість нового корму вже перевірили власники тварин у США. Дослідницька компанія Kantar для щорічного конкурсу «Продукт року 2020» провела опитування, і 40 тисяч споживачів назвали корм Purina PRO PLAN® LiveClear® «новим товаром для котів №1».  

Це повноцінний щоденний раціон з високою поживною цінністю, та саме він змінює підходи до управління  алергенами котів. Найважливіше, що варто усвідомлювати  люди, які мають домашніх тварин – ми не маємо права якимось чином шкодити здоров’ю улюбленців, а також жертвувати своїм під час догляду за котами чи собаками. Саме задля цього соціально відповідальні компанії десятиліттями шукають та знаходять рішення таких непростих викликів від природи.