Петиція про забезпечення військовослужбовиць засобами гігієни набрала 25 тисяч підписів

Українці зібрали 25 тисяч підписів під петицією з вимогою забезпечити жінок у ЗСУ необхідними засобами гігієни та створити орган, який займатиметься гендерними питаннями у силових структурах. Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

Петиція була зареєстрована ще 2 листопада. Її авторка Влада Сірко наголосила, що, попри те, що війна в Україні триває вже дев’ятий рік, забезпечення військовослужбовиць необхідними засобами особистої гігієни та військовою формою повністю лежить на плечах волонтерів.

«Оскільки ми прагнемо доєднатись до НАТО, нам необхідно запровадити реформи, які зроблять службу у ЗСУ однаково комфортною як для чоловіків, так і для жінок. На разі у НАТО функціонує комітет з гендерних питань та The International Military Staff Office of the Gender Advisor — Міжнародний офіс радника з гендерних питань, який займається питаннями інтеграції та забезпечення жінок в армії», — наголосила Влада Сірко та закликала створити відповідний орган в Україні.

Тепер, коли під петицією поставили свої підписи понад 25 тисяч українців, її повинен розглянути президент України.

Наразі українським військовослужбовицям із засобами гігієни допомагають волонтери, зокрема ГО «Землячки». Волонтерки вже мають готовий список, що потрібно вкласти у бокси для військовослужбовиць. Йдеться про білизну, ліки, антисептики, прокладки, тампони та засоби для душу, також додають приємну дрібничку, щоб підтримати жінок.