Підвищення під час війни: 7 ознак того, що ви готові стати керівником

Підвищення до керівної посади під час війни далеко не для всіх є здійсненням заповітної мрії.  Для багатьох — цілковита несподіванка. Як об’єктивно оцінити власну готовність бути керівником, поділилася спостереженням керівниця освітньої платформи PROFI Space Уляна Кулікова, у межах проєкту Happy Monday експертка сформулювала сім ознак готовності керувати людьми.

Пропозиції підвищення надходять у вкрай молодому віці та іноді захоплюють зненацька молодих фахівців, переважно з ІТ-сфери. Багато разів чула запитання: погоджуватись на пропозицію бути керівником чи ні? То ж на що треба звертати увагу, щоб не впустити свій шанс навіть зараз.

Професійна експертиза

Якщо до вас звертаються по якісні поради, оцінку та допомогу колеги та навіть керівники, то ви фахівець високого рівня. Тому не дивуйтеся, що вам запропонували підвищення. Надалі варто не лише теоретично поглиблювати знання, але й тестувати його на практиці. Успішні кейси завжди дорожче грошей на першому етапі вашого становлення.

Досвід роботи у різних умовах

Іноді для того, щоб керувати командою, не потрібно бути глибоким знавцем основного бізнес-процесу. Безумовно, його варто розуміти, але керівник відповідає за злагодженість роботи команди. Знаком, що ви готові керувати, є здобутий досвід у сфері комунікацій, перемовин, роботи в умовах кризи тощо.

Унікальність

Унікальність — це «конкретна конкретика»: специфічне знання або незвичайний досвід, які можна набути доволі рано. Яким способом ваш хист сприятиме просуванню ідеї або бізнесу, модернізуватиме процеси або людей. Позитивна відповідь — ще один аргумент погоджуватися на підвищення!

Харизматичність

Харизма в управлінні значно ефективніша, ніж силові методи та страх. Коли підлеглі захоплюються своїм лідером, це найкраща мотивація команди до злагоджених дій.

Харизму вважають якоюсь надзвичайною якістю особистості, і вже тільки тому зрозуміло, що притаманна вона не всім. Але багатьом, я впевнена, потрібно лише її відшукати і більше не ховати. Для мене харизма — це сильне відчуття наснаги насамперед всередині себе, незгасима самомотивація.

Лідерство — це завжди для інших

Керівник — це фахівець, який допомагає команді долати перепони та ухвалює не завжди непопулярні рішення. І справжнє лідерство починається тоді, коли ви здатні підтримувати інших, а не лише себе. Якщо цей пункт для вас прийнятний, ви готові обіймати керівну посаду.

Наявність ідей

Чи є у вас життєздатні ідеї? А скільки з них унікальних, нових, свіжих? Якщо ви позитивно відповідаєте на це запитання, тоді готові стояти біля керма! На вартісну ідею завжди буде попит. А отже, підлеглі охоче приймуть ваше призначення керівником.

Свідомий вибір

Лідерство — це ваш свідомий вибір. І якщо його роблять за вас, подумайте, готові ви до цього чи ні. Адже  керівник — це людина, яка може управляти насамперед своїм життям.

І якщо на цю мить ви ще не знайшли в собі нічого з перерахованого вище, відмовтеся від спокусливої пропозиції. Але хто знає, можливо, згодом ви відчуєте всередині не лише те саме бажання рухатися вперед та вести за собою команду до успіху, а ще й силу зробити це краще за інших.