Платформа Help Volunteer відсвяткувала рік роботи

У квітні платформі Help Volunteer виповнився рік. За цей час проєкт зазнав змін і вдосконалень, допоміг волонтерам зібрати 9,5 тис. донатів та закрити майже чотири сотні зборів. А до дня народження платформи команда підготувала багато оновлень, які роблять Help Volunteer ще зручнішим та ефективнішим.

Про платформу

Help volunteerце платформа, яка об’єднує волонтерів і тих, хто готовий підтримати збори фінансово. Тут кожен може створювати кампанії зі збору коштів на різноманітні потреби, а всі небайдужі  — підтримувати ці збори данатами. До речі, якщо ви не маєте посвідчення волонтера, але допомагаєте військовим, постраждалим від бойових дій, внутрішньо переміщеним особам чи навіть безпритульним тваринкам, знайте, що ви теж волонтер.

“Тригером для створення платформи стала величезна кількість волонтерських зборів та їхніх перепостів, які з 24 лютого минулого року просто заполонили соцмережі. Аби допомогти, потрібно було переписувати номер картки, витрачати цінні час та увагу.
Тому ініціативна група працівників компанії EVO розробила просту платформу для збору коштів. Спочатку відтестували її серед колег, а в квітні зрозуміли, що такого проєкту дуже не вистачає всім українцям. 
Коли платформа стала доступною для всіх небайдужих, ми сфокусуватися на модерації — ретельній перевірці волонтерів та потреб, на які збирають кошти”, —  коментує керівник проєкту Євген Вершинін.

Зміни за рік

Команда проєкту сфокусувалася на довірі та репутації, тому протягом року активно збирала зворотний зв’язок і від волонтерів, і від тих, хто донатить. Тож у квітні 2023 року додали  сторінку «профіль волонтера», на якій міститиметься вся інформація про волонтера, його попередні збори та звіти. Так донори можуть ознайомитися з таким собі портфоліо волонтера, чий збір планують підтримати. 

Також для Help Volunteer важливо, аби процес донату був зручним і безпечним. Тож карткові дані донорів надійно захищені згідно зі стандартами безпеки онлайн-платежів PCI DSS.
Поки триває кампанія, всі донати зберігаються на транзитному рахунку, а після закриття збору зараховуються на картку волонтера. 

Платформа прагне зробити процес донату ще зручнішим та швидшим. Тож у волонтерів з’явилася можливість додавати до збору монобанку. А кампанії громадських організацій та фондів, тобто юридичних осіб, згодом можна буде підтримати через Apple Pay і Google Pay навіть з-за кордону.

Результати

За рік на платформі повністю або частково вдалося закрити 389 кампаній на суму майже 8 млн грн. Одночасно на Help Volunteer зазвичай тривають приблизно 15 зборів у різних категоріях. Більшість зборів створені на допомогу військовим. Зокрема, вже зібрали кошти на такі потреби:

  • закупівлю бронежилетів для Головного управління розвідки;
  • декілька десятків дронів для різних бригад;
  • прилад нічного бачення;
  • приціл для снайпера;
  • рації;
  • шоломи;
  • акумулятори;
  • медикаменти.

Найбільший збір, який вдалося закрити повністю, — це збір волонтерки Луїзи Дорнер, яка за кілька тижнів зібрала 300 тис. грн на 10 рацій Motorola DP4801e.

Найчастіше благодійники підтримують збори на суму 500 грн, проте є багато й маленьких, але дуже важливих донатів від 2 до 50 грн.

 

“Часто доводиться чути, що маленькі донати нічого не вирішують і нікому не потрібні. Люди звертають увагу на те, що багато зборів відкривають саме на дорогі речі — автівки, дрони, тепловізори. І їм здається, що донат у 10, 20 чи 50 грн для цього збору несуттєвий. Але це зовсім не так. За останніми даними Інституту демографії та соціальних досліджень, населення України становить приблизно 30 млн людей. Якщо припустити, що хоча б кожен сотий скине на конкретний збір 10 грн, ми зберемо 3 мільйони. А це вже 30 дронів або більш ніж 10 автомобілів. До того ж у військових зараз неймовірна кількість й інших, не менш важливих потреб. До прикладу, вартість аптечки стартує від 4 тис, а це всього 80 донатів по 50 грн. Вартість одного турнікету стартує від 1 тис грн і це лише 50 донатів по 20 грн, які можуть врятувати військовому життя. 

Також наші захисники потребують знеболювальних та жарознижувальних препаратів. Тому ваші 10 грн можуть перетворитися на 10 таблеток ібупрофену або іншого необхідного медикаменту. Тож, як бачите, навіть 10 грн можуть закрити вкрай важливу потребу для наших захисників, що вкотре доводить — малих донатів не буває”, — розповідає керівник платформи Help Volunteer Євген Вершинін.

Плани

Місія Help Volunteer: вирішувати проблеми, які будуть впливати на побудову майбутнього України. Зараз фокус платформи допомога військовим. Проте надалі команда планує збільшувати кількість напрямів для збору коштів. Адже у Help Volunteer переконані, що разом ми можемо дуже багато. Головне пам’ятати, що держава — це кожен з нас.