Попри бойові дії, внутрішній туризм в Україні зростає

23 Листопада 2022

У жовтні 2022 року тури Україною забронювали майже вдвічі більше людей, аніж за аналогічний період попереднього року. Про це йдеться у свіжій статистиці українського туроператора «Join UP!».

«Бажання подорожувати та нагальна потреба відпочити залишаються. Жінки з дітьми продовжують їздити за кордон. Усередині країни також відпочивають дедалі більше громадян. Тож Україна знову повернулася до топ-10 найпопулярніших напрямів. І на зимові місяці ми вже бачимо зростання попиту приблизно удвічі щодо торішнього сезону», — прокоментував дані компанії Сергій Кириченко, директор із розвитку «Join UP!».

За даними компанії, у структурі продажів серед турів Україною наразі переважають санаторні — 44,4% замовлень. На другому місці поїздки в Карпати (29%) заради оздоровлення. Треті за популярністю — гірськолижні напрямки (19,5%), але з тенденцією до зростання у зимовий період. Також українці купують тури до санаторіїв на морському узбережжі, автобусні подорожі країною, обирають міський туризм і спеціалізований дитячий відпочинок.

Щодо зовнішніх напрямів, то туроператори продовжують організовувати авіатури з найближчих до України аеропортів, а також автобусні — з відправленням зі столиці та деяких обласних центрів. Полетіти у зимовому сезоні 2022/23 можна до ОАЕ, Танзанії та Мальдів із Кракова (Польща) чи Бухареста (Румунія); до Єгипту із Жешува (Польща) чи Кишинева (Молдова). До двох останніх аеропортів для зручності туристів пропонують трансфери з України. Автобусні тури вирушають до Туреччини та Чехії.

Серед нових тенденцій на ринку — активно набирають попит подорожі до країн, які не видають туристичні візи громадянам рф. Це Бельгія, Данія, Естонія, Латвія, Литва, Нідерланди, Словаччина та Чехія.