Порада дня від Маші Єфросиніної: як дихати, щоб заспокоїтися?

28.05.2024

Співзасновниця «Фонду Маша» Маша Єфросиніна поділилася вправою із саморегуляції «Квадрат», яку легко виконувати самим та навчити інших. Вона стане у пригоді у будь-якій ситуації, якщо ви відчуваєте емоційний сплеск. Спробуйте зробити самі та обов’язково поділіться з близькими.

Ми живемо у таких умовах, що кожен має вміти долати стрес та повертатися до себе після шокових подій. Для цього й існують вправи з саморегуляції: це можуть бути дихальні практики чи відома всім вправа «метелик», коли треба постукувати схрещеними на грудях долоньками по ключицях.

Сьогодні ми ділимося вправою з саморегуляції, якою часто користується співзасновниця «Фонду Маша» Маша Єфросиніна:

– Це одна з моїх найулюбленіших технік, тому що вона дуже проста, і ви можете виконувати її будь-де, — говорить Маша Єфросиніна. — Раптом ви перенервували або пережили сильний стрес, щоб заспокоїтися, уповільнити свій стан, вам треба лише знайти куточок, прийняти комфортну позу й почати дихати наступним чином:

  1. Ви робите вдих на чотири рахунки.
  2. Затримуєте дихання на чотири рахунки.
  3. Рахуючи до чотирьох — видихаєте.
  4. І знову затримуєте дихання на 1-2-3-4.

Щоб техніка спрацювала і ви повністю заспокоїлися, треба подихати «квадратиком» протягом двох хвилин.

Одна з цілей «Фонду Маша» — навчити українців допомагати собі та іншим під час важких стресових подій. Навчити саморегуляції. Тому ми запустили проєкт «Провідники змін» — програму навчання, спрямовану на підвищення емоційної стійкості в громадах. А потім розширили цю програму й залучили до неї випускниць усіх проєктів «Фонду Маша». Ми навчимо жінок модерувати групи підтримки, а потім дамо стипендії на відкриття таких у своїх селах та містах. І так допоможемо ще більшій кількості людей.