Працівники ста компаній у Британії перейшли на чотириденний робочий тиждень без втрати зарплати

У 100 компаніях працюють 2600 співробітників — це мізерна частка працездатного населення країни, але «Група чотириденного тижня» сподівається, що вони стануть авангардом великих змін. Про це повідомляє The Guardian.

Прихильники чотириденного робочого тижня кажуть, що п’ятиденний тиждень є пережитком минулої економічної епохи. Вони стверджують, що чотириденний тиждень спонукатиме компанії підвищувати продуктивність, тобто вони зможуть створювати той самий результат, витрачаючи менше годин. Для деяких організацій ця політика також виявилася корисним способом залучення та утримання працівників.

Дві найбільші компанії, які підписалися на кампанію, — це Аtom Bank і глобальна маркетингова компанія Awin. У кожної з них по 450 співробітників у Великій Британії. Вони були акредитовані кампанією чотириденного тижня, тобто документально довели скорочення робочого дня для працівників і не змушували їх працювати довше. Деякі фахівці ринку праці вважають, що дебати про запровадження чотириденного тижня схожі на кампанію ХІХ століття щодо дводенних вихідних.

Раніше повідомлялось, що у Великій Британії до програми чотириденного тижня загалом залучать 70 компаній. Системне спостереження за економічними та психологічними впливами  здійснюють  дослідники із Кембриджського та Оксфордського університетів, Бостонського коледжу та мозкового центру Autonomy.