Представниця Косова вперше виступила в ПАРЄ: вона підтримала Україну

У Парламентській асамблеї Ради Європи вперше надали право виступу представнику частково визнаного Косова. Ним стала віцеспікерка парламенту країни Саранда Богуєвці. Вона присвятила свою промову підтримці європейського шляху Приштини й Україні.

Про це повідомляє «Європейська правда».

«Сьогодні ми говоримо не лише про Західні Балкани. Сьогодні ми говоримо про майбутнє Європи. Ми, як Косово, і всі країни Західних Балкан, є Європою. Для нас не може бути іншого майбутнього, окрім як бути частиною сім’ї Європейського Союзу», – сказала Богуєвці.

Вона також звернулася до українського народу: «Ми дуже добре знаємо, що ви переживаєте. Я сама пережила масове вбивство під час війни в Косові. Ми завжди будемо з вами в цій боротьбі. Ми сподіваємося, що ця жахлива війна скоро закінчиться і справедливість переможе. Слава Україні».

Саранда Богуєвці вижила після влучання в неї 16 куль і втратила 14 членів своєї родини, зокрема матір і двох братів, під час жорстоких військових репресій Сербії проти етнічних албанців у 1998–99 роках. Чотири роки потому Богуєвці й троє двоюрідних братів і сестер стали першими етнічними албанцями, які свідчили перед сербським судом про злочини, вчинені силами Слободана Мілошевича.