Прем’єра документального фільму «Маріуполь. Окупація»

09.09.2023

10 вересня 2023 року в День міста Маріуполь відбудеться прем’єра нового документального фільму Об’єднання українських продюсерів (ОУП) — «Маріуполь. Окупація». Фільм став завершальною частиною трилогії, присвяченої Маріуполю («Маріуполь. Невтрачена надія», «Маріуполь. Лють дозволяє мені дихати»).

Режисер фільму Максим Литвинов і авторка сценарію Тала Пристаєцька дослідили, як виживало українське місто Маріуполь з перших днів російської окупації.

Максим Литвинов, режисер фильму: «Про Маріуполь  у світі багато говорили на самому початку, його тримали у фокусі, поки титани з Азову тримали оборону Азовсталі. Та після того, як Росія остаточно окупувала Маріуполь, увага світу почала притуплятись. Так, сьогодні місто не бомбить російська авіація, та це не означає, що воно в безпеці. Маріуполь став синомімом масштабного геноциду, що вчиняє проти українців Росія. Там знищують все, що хоч трохи нагадує про Україну, викрадають дітей, відбираючи в них право на спогади та ідентифікацію. Про Маріуполь сьогодні говорити треба не тихіше, ніж минулої весни. Наш фільм саме про це. Разом з Андрієм Бєдняковим ми хотіли почути від маріупольців, які лишалися в рідному місті Андрія, поки могли, що Росія робить з Маріуполем зараз. І що робила протягом цього страшного року».

Андрій Бедняков виступає і героєм, і оповідачем фільму. Він зустрівся з тими, кому вдалося евакуюватися з Маріуполя після заходу в нього російських військ, а також по відеозв’язку поспілкуватися з тими, хто досі перебуває в окупованому місті.

Також 10 березня глядачі СТБ побачать перший фільм трилогії — «Маріуполь. Невтрачена надія», прем’єра якого відбулася понад рік тому. Цей фільм наразі подивилися в більш ніж 50 містах світу.