Премію — на ЗСУ. Британський історик Тімоті Ґартон Еш витратив кошти з літературної нагороди на допомогу Україні

20.05.2024

Професор Оксфордського університету Тімоті Ґартон Еш передав до фонду «Повернись живим» понад 1,4 млн грн. Ці гроші він отримав як переможець канадської літературної премії Lionel Gelber Prize 2024. Про це розповіли на сайті фонду.

На початку травня британський історик презентував в Україні свою книгу «Рідні землі. Історія Європи через особисте сприйняття», яка вийшла друком у харківському видавництві Vivat. Автор розкриває історичний шлях Європи після Другої світової війни до початку повномасштабного вторгнення в Україну та сьогодення.

За цей твір автор отримав літературну премію Lionel Gelber Prize 2024, якою відзначають найкращу у світі нон-фікшн книгу англійською мовою на тему міжнародних відносин.

«Я не можу уявити собі кращого застосування премії, отриманої за книгу про новітню європейську історію, ніж пожертвувати її на оснащення Збройних сил України для перемоги. Адже на кону у цій війні стоїть не що інше, як майбутнє Європи», — зазначив Тімоті Ґартон Еш.

Письменник перерахував до фонду «Повернись живим» 50 тисяч канадських доларів, що становить 1 437 832,72 грн. Завдяки цьому донату фонд передав бійцям 409-го окремого стрілецького батальйону 22-ї окремої механізованої бригади обладнання вартістю 2 751 943 грн. Це чотири квадрокоптери DJI Mavic 3T, 10 тепловізійних монокулярів, 10 монокулярів нічного бачення та кріплення для ПНБ і чотири монокуляри Minox.

Тімоті Ґартон Еш — автор 10 книг про історію Європи. Професор не вперше відвідує Україну. Раніше  він читав лекції в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії.

Читайте також: Іменне дерево на ВДНГ за донат: Експоцентр та Made in Ukraine оголосили про спільний збір на ЗСУ

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram