14 вересня о 14:00 у саду заповідника «Софія Київська» відбудеться відкриття скульптури «Re:Forma духу». Компанія Dovgiy Family Office два роки працювала над цим проєктом разом з проактивною спільнотою міста, журналістами та скульптором Костянтином Скритуцьким. Мета — зберегти та переосмислити культурну спадщину Києва через мистецтво заради майбутніх поколінь.
Скульптура «Re:Forma духу» створена з уламка стовбура 400-річної липи Петра Могили, яка постраждала під час буревію у травні 2022 року.
Презентація охоплює безплатні екскурсії «Софією Київською» з попередньою реєстрацією. А також артдіалоги з Надією Тимчук, культурологинею проєкту «УКультура» та доценткою Києво-Могилянської академії. З нагоди відкриття пролунають дзвони дзвіниці заповідника.
Спеціальний гість заходу — автор скульптури та художник Костянтин Скритуцький, відомий своїми роботами на Пейзажній алеї, Сквері інтелігентів та ін.
Костянтин Скритуцький, коментуючи появу назви артобʼєкта, розповідає: «Я працював з унікальним культурним артефактом, стародавнім деревом. Потрібно було зберегти його природну форму, але перетворити на символ стійкості та трансформації — «математичний» куб. Обпалити вогнем, щоб дерево не піддавалося дії дощу та вітру. Але відкрити незахищене світле «серце». Словом — реформувати — зробити «Re:Forma».
Останні новини
- Soft Power як важливий інструмент лідера: конструктивні комунікації для взаємовигідних рішень
- LATEXFAUNA та Бадоєв: колаборація року і звабливий концерт уже на підході
- SkyUp Airlines™ розпродасть за донати валізи на “Куражі”
- ГО «Дівчата» спільно з World Vision провели дослідження гендерно зумовленого насильства в умовах війни в Україні
- Афіша тижня: що подивитися, послухати та куди сходити 14-20 жовтня Новости на главной
«ЮНЕСКО у своїх матеріалах «Розуміння креативних індустрій: культурна статистика для формування державної політики» пропонує захищати пам’ятки кількома способами, один з яких — через творчу індустрію. Для нас це стало можливістю показати приклад екологічного збереження культурної спадщини. Водночас сама історія створення цієї скульптури нагадує шлях «реформи духу», який проходимо ми, українці, в наші дні», — зазначає керівна партнерка Dovgiy Family Office Оксана Гуляєва.
Деталі: