«Прискорений курс із “коктейлів Молотова”». Книга Галини Крук — у короткому списку літературної Премії Ґріффіна

22.04.2024

Англомовна збірка віршів української письменниці вийшла у травні в американському видавництві Arrowsmith Press. Більшість текстів у книзі Галина Крук написала після початку повномасштабного вторгнення. Зараз збірка «Прискорений курс із “коктейлів Молотова”» потрапила до короткого списку Griffin Poetry Prize. Інформація про це з’явилася на сайті Премії.

Члени журі літературної нагороди прочитали 592 поетичні книжки, серед яких 49 перекладів з 22 мов. Усього до шортліст увійшли п’ять книжок.

«Іноді ніжні вірші Крук про красу у дивовижні моменти впертої наполегливості, іноді гіркі й жорсткі, також є нагадуванням для решти світу про те, що «приймайте нас, як неприємні ліки». Потрібна та потужна збірка», — зазначили члени журі.

книга

Окрім збірки Галини Крук, до шортліста потрапили ще чотири книжки. Це твір «To 2040» Джорі Грем, книга «School of Instructions» Ішиона Гатчінсона, «Door» Енн Лаутербах та «Self-Portrait in the Zone of Silence» Джорджа МакВіртера. Переможець стане відомий 5 червня.

Griffin Poetry Prize — канадська поетична премія, яку в 2000 році заснував бізнесмен і філантроп Скотт Гріффін. Мінулого року нагороду отримав американський поет Роджер Рівз.

Читайте також: Вірш дня: Свята відтепер у нас — кожного дня, коли вийшло вціліти

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram