«Прошу Генштаб не ухвалювати без мене подібних рішень»: Зеленський про дозвіл на переміщення призовників

06.07.2022

Президент Володимир Зеленський відреагував на рішення Генштабу ЗСУ щодо отримання дозволів для військовозобовʼязаних та призовників.

У своєму відеозверненні він зазначив, що в суспільстві виникло багато суперечок щодо цього рішення.

«Я бачу, що є різні оцінки такого рішення, є нерозуміння та обурення. Доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і Головнокомандувачу ЗСУ завтра доповісти мені всі деталі стосовно рішення про затвердження Порядку отримання дозволів. Прошу Генеральний штаб надалі не ухвалювати без мене подібних рішень», — сказав президент.

Українська Правда, РБК-Україна та Україна 24 з посиланнями на джерела в Офісі президента України пишуть, що Зеленський вже доручив головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному скасувати прийнятий порядок з метою його доопрацювання. Президент під час засідання наголосив на тому, що суб’єктом формування державної політики в цьому відношенні є Міністерство оборони України, а обмежувати конституційні права українців під час воєнного стану може уряд своїми актами.

Напередодні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний опублікував порядок отримання дозволу на переміщення для тих, хто стоїть на військовому обліку.

Він нагадав, що люди, які не стають на військовому обліку, мають на нього стати або поновитися. А ті, хто планує виїздити зі своїх регіонів, повинні взяти дозвіл в територіальному центрі комплектування.

Новини партнерів