Рада проголосувала за звільнення з посади генпрокурорки Венедіктової

19.07.2022

Верховна Рада проголосувала за припинення повноважень Ірини Венедіктової на посаді генпрокурорки України.

Про це повідомив народний депутат, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

«Хочу нагадати всім, що Ірина в нашій команді з перших днів, в Офіс генерального прокурора ми делегували її з Верховної Ради. Тому прошу не вестися на чутки, які запускають через кадрові ротації у виконавчій владі. Ірина Венедіктова залишається в команді. Її досвід послужить державі на новому місці, яке потребує посилення фаховими менеджерами та правниками. Чекаємо новин про кадрові призначення на дипломатичному фронті й дякуємо за роботу», — написав він.

Ірина Венедіктова пробула на посаді понад 2 роки — з 17 березня 2020 року. Тоді її кандидатуру підтримали 269 народних депутатів та депутаток. Вона — народна депутатка від партії «Слуга народу» IX скликання.

«Хочу подякувати всім колегам в прокуратурі за самовідданість, безпрецедентну жагу до роботи, за бажання жити по честі і гідності. Кажу дякую народним депутатам за те, що раніше підтвердили своїм голосуванням свою довіру и за сьогоднішні аплодисменти в залі», — написала Венедіктова.

У грудні 2020 року Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження через можливе незаконне втручання генпрокурора Ірини Венедіктової у справу заступника Офісу президента Олега Татарова. Втручання пов’язане із її рішенням змінити групу прокурорів у справі Татарова перед тим, як детективи НАБУ планували повідомити йому про підозру.

4 квітня 2020 року колишній заступник генпрокурора Віктор Трепак заявив, що Венедіктова вимагала оголосити підозру у злочині активісту Сергієві Стерненку (кримінальне провадження щодо нападу на Стерненка, коли один з нападників загинув). Трепак відмовив через відсутність підстав. За кілька днів Венедіктова заявила, що «по Стерненку підозра буде в будь-якому разі», через що адвокати Стерненка наполягали на упередженості прокурорів у справі.

17 липня президент Володимир Зеленський відсторонив генпрокурорку Венедіктову відповідно до частини другої статті 11 закону «Про правовий режим воєнного стану». Виконуючим обов’язки генпрокурора призначили Олексія Симоненка. Також Зеленський усунув голову СБУ Баканова та змінив начальників СБУ у шести областях. Президент  тимчасово поклав обовʼязки голови Служби безпеки України на Василя Малюка — першого заступника глави СБУ.