Другим став документ про репарації постраждалим від сексуального насильства під час війни
Законопроєкт №10249 передбачає захист постраждалих від домашнього насильства. Його повна назва — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі». Раніше в Україні розірвати шлюб під час вагітності або протягом першого року життя дитини було неможливо. Відтепер через випадок насильства одного із подружжя шлюб можна розірвати. Також після ухвалення документа процедура примирення у вищезазначених випадках, раніше передбачувана судом, буде недоступною.
“Цей законопроєкт є черговим кроком на шляху імплементації положень Стамбульської конвенції, зокрема щодо передбачення на законодавчому рівні таких важливих гарантій, як заборона на застосування обов’язкових альтернативних процесів вирішення спорів, зокрема посередництва та примирення у випадках домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також додаткові заходи для забезпечення того, щоб під час надання захисту та послуг з підтримки потерпілих належно враховувалися права та потреби дітей-свідків усіх форм насильства, які підпадають під сферу застосування цієї Конвенції,” — зазначала раніше Катерина Шуневич, керівниця Аналітичного центру «ЮрФем».
Автори закону пропонують створити нові механізми запобігання насильству в межах освітніх заходів та профілактичних програм. Крім того, держава має надати соціальні і психологічні послуги постраждалим, щоб підтримати їхнє фізичне та психічне здоров’я. Документ підтримали 285 депутатів.

Проєкт закону №10132 «Про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією російської федерації проти України, та невідкладні проміжні репарації» визначає основні принципи та заходи щодо захисту таких осіб. Зокрема, облік інформації постраждалих, захист їхніх персональних даних та створення відповідних комісій.
Передбачається створення в Україні Фонду виплати невідкладних компенсацій. Його планують наповнювати коштами міжнародних фінансових організацій та інвесторів. Законопроєкт підтримали 307 парламентарів.
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram