Репетитор чи курси з англійської: що обрати для дитини

26.08.2024

Сьогодні знання англійської влучно описує одне слово — «можливості». Лиш уявіть: мова відкриває людині цілий світ — програми обміну, топові університети, робочі й туристичні поїздки, нові знайомства, кар’єрні звершення. Стає зрозуміло: вивчення англійської — не привілей, а вимога до сучасної людини.

Отож, репетитор чи курси? Ось, у чому питання. Дилема, з якою щорічно стикаються батьки при виборі навчання для дитини. Є ті, хто вірить суто в індивідуальний підхід та з обережністю ставиться до групових занять, подібним урокам у школі. Інші ж обирають соціалізацію, не довіряючи приватним викладачам.

Та чи є тут правильна відповідь? Аби розібратися, варто розглянути основні переваги та недоліки кожного з варіантів. 

Переваги репетиторів

Є чимало позитивних рис, що значно відрізняють репетиторів від курсів і групі.

Репетитори — це про індивідуальний підхід

Переважно програма занять враховує конкретні інтереси дитини, її слабкі та сильні сторони, вподобання у навчанні тощо.

Гнучкий графік занять 

Ще один важливий пункт на користь репетитора. Такі викладачі готові підлаштовувати графік під зайнятість дитини, а іноді й узгоджувати його щотижнево.

Можливість адаптації програми до потреб дитини

Якщо ваш запит щодо вивчення англійської специфічний — підготувати дитину до переїзду за кордон, вивчити певну лексику чи інтенсивно підтягнути рівень — репетитор стане хорошим варіантом, адже підбере відповідний матеріал та об’єм занять.

Недоліки репетиторів

Проте навіть у такій системі є негативні сторони, що можуть суттєво вплинути на ваш вибір.

Висока вартість

Оскільки репетитор працює лише з однією дитиною, вартість одного такого заняття в рази вище, ніж вартість групового. Отже, знайти «свого» викладача, де оплата буде відповідати якості та враженням від навчання, досить непросто.

Відсутність одногрупників 

Це не лише впливає на соціалізацію, а й обмежує можливості для командної роботи та інтерактивних занять. Мова — це, в першу чергу, про взаємодію та спілкування, тож вправи у парах чи групах є незамінним складником продуктивного навчання.

Переваги курсів

Перейдімо до курсів. Які ж є переваги?

Структурована програма навчання

Курси мають чітко визначені терміни, плани до кожного заняття, стандарти та вимоги до результату. Отже, ви точно знатимете, що вивчатиме дитина та яких навичок вона набуде наприкінці курсу.

Кваліфіковані кадри

На відміну від індивідуальних уроків, на курсах вимогою до викладачів є кваліфікація та регулярне покращення знань. Вони знаються на методиках викладання та працюють за затвердженими матеріалами.

Робота в команді

Те, чого бракує індивідуальним заняттям, є помітною перевагою на групових. Мова йде про можливість соціалізації та роботи в команді. Уроки в групах містять спільні проєкти, вікторини, діалоги та ігри. Це робить освітній процес різноманітнішим, а також допомагає дитині соціалізуватися і навчитися комунікувати з однолітками.

Сучасні методики й технології у навчанні

Нерідко курси розробляються методистами — фахівцями, що знаються на методиках викладання. Отже, вправи на курсах з англійської завжди логічні, актуальні та відповідають рівню дитини.

Додаткові ресурси та матеріали

Мовні курси передбачають комплексний підхід, тож зазвичай містять не лише теоретичні заняття, а й розмовні клуби, перегляди фільмів онлайн, офлайн-події тощо. Все це урізноманітнює навчання та заохочує дитину.

Недоліки курсів 

Безумовно, навіть найкращі курси підійдуть не всім. Ось декілька причин:

Менше індивідуального підходу

Дійсно, є діти, яким необхідно мати 100% уваги від викладача, індивідуально підібрані теми та гнучкий план уроку. 

Необхідність дотримання розкладу

Мовні курси мають чітко сформовані групи та розклад. З одного боку, це дисциплінує та забезпечує регулярність у навчанні. З іншого, якщо графік дитини непостійний, така система лише створюватиме незручності.

Отож, як обрати? Все досить просто: розпочати варто з визначення потреб дитини. 

Хочете підготуватися до конкретної події чи маєте специфічний графік? Репетитор — найкращий варіант для подібних запитів. Прагнете, аби ваша дитина навчалася за чіткою програмою, соціалізувалася та регулярно пробувала нове? Тоді сміливо обирайте мовні курси. 

Аби полегшити процес вибору мовної школи, ми звернулися до пані Наталі Лотоцької-Гевко, керівниці школи англійської мови для дітей Green Country, та запитали про фактори, на які варто звернути увагу.

«Перш за все, потрібно пам’ятати, що не існує єдиного формату навчання, який підійшов би всім.  Так само як і не існує ідеальної методики чи школи загалом. Є діти, які навчаються за будь-яких умов, а є ті, яким потрібно прискіпливо підбирати програму та вчителя. Саме тому, обираючи репетитора чи курси, кожна сім’я має проаналізувати важливі параметри й обрати той варіант, що підійде саме їм.

Формат

Немає сорочки одного розміру, що пасуватиме всім. Необов’язково обирати один формат на весь період навчання: важливо пробувати й тестувати різні, аби обрати найкращий саме для вашої дитини.

Ціль навчання

Для закриття невеликих задач краще підійдуть послуги репетитора, а для тривалого навчання варто обирати груповий формат через додаткову мотивацію, взаємодію з однолітками, певну конкуренцію. Усе це підвищує інтерес дитини до процесу, а отже, і покращує результат.

Вартість послуг

Індивідуальні заняття з репетитором коштуватимуть щонайменше у 2-4 рази дорожче, ніж заняття аналогічної тривалості в групі.

Тож, при виборі навчання на довгий проміжок часу, визначтеся із бюджетом на кілька років вперед. До прикладу, опанування 4-х рівнів у Green Country обійдеться у 1800-2500$, а з репетитором — щонайменше у 5000$ (згідно з британськими дослідженнями кількості навчальних годин, необхідних для опанування рівнів за шкалою CEFR).

Як мама, я хочу забезпечити дитині найкращий варіант із тих, що мені доступні. Тому мені важлива репутація компанії чи репетитора, використання сучасних підходів і навчальних матеріалів, соціалізація тощо.

Я обираю прогресивні освітні проєкти для своїх дітей. І саме таку школу ми з командою будуємо вже майже 20 років». 

Green Country — це місце, де діти всебічно розвиваються та справді говорять англійською.

В основі курсів — 100% англомовного середовища та сучасні підходи: інтерактивні вправи-тренажери замість домашки, особисті кабінети для студентів і батьків із детальним трекінгом успішності, система мотивації «кантрики» замість оцінок, безлімітне англомовне дозвілля на додаткових подіях школи.

Green Country запрошує на навчання, аби покращувати англійську разом! Записати дитину на курси можна за посиланням.